SPOŁECZNOŚĆ

[userpro template=register]

10 lat bezsilności ………

Problem by miał miejsce, gdyby ta BEZSILNOŚĆ wynikała z nic nie robienia.
Jeśli ktoś się zawiódł tym tytułem w kontekście rozszerzenia myśli, to przepraszam, ale dalsza treść może go jeszcze bardziej rozczarować, więc może to nie dla niego miejsce. Zwłaszcza, że są instytucje i organizacje, które poza szumnym atakiem nie pokazały nic co by skłoniło kogokolwiek do odnalezienia alternatywy dla tego konceptu.

Wielu do pełni szczęścia potrzebowało by organizacji może o podobnym skrócie – PFWK, ale chyba o innym rozszerzeniu, które dokładnie by zobrazowało zachowanie mas jak Polska długa i szeroka.

POLSKA FEDERACJA WIECZNEGO KONFLIKTU – by było jasne, konfliktu który mamy jako środowisko wpisane w normy zwyczajowe. Chyba nikt nie stworzył w naszym „bagienku” niczego co by generalnie się podobało.
Siła Hejtu wylewa się z naszego dzbanka jak już osiągnie pierwszą kreskę na 10 stopniowej skali, pieniąc się jak najlepszy browar.


Gdy pojawiłem się na „Karpiowej Scenie Medialnej” właśnie to stowarzyszenie szykowało się do swoich pierwszych Urodzin. Można by na tym zakończyć mój wywód i zacząć pisać coś w stylu „10 lat później”, ale jeszcze Was pomęczę, mając nadzieję, iż Tych którzy mają z zasady WY*****, już tu nie ma.

Już wtedy głównym pytaniem, jeśli chodzi o postrzeganie federacji było prześmiewcze – PO CO TO KOMU ?? , potęgowane o kilka stwierdzeń pobocznych typu – CO BĘDZIEMY Z TEGO MIEĆ?, ILE ONI Z TEGO MAJĄ? – czasami wręcz wyrażające pewność, ŻE OPŁYWAJĄ W LUKSUSY ZA NASZE PIENIĄDZE……….. 120 x 50zł – WOW 🙂 itp……

Cele statutowe ??? wszystko jest opisane na ich stronie, mam nadzieję, iż leniwych ignorantów już tu nie ma, więc każdy chętny odpowiednią zakładkę sam odnajdzie – jednak zacytuję fragment w/w miejsca – O NAS –

„Wszyscy pracując społecznie , skupieni na przyszłości naszego pięknego hobby , możemy zdziałać o wiele więcej. Już mamy taką możliwość . Nasze cele określone w statucie i kodeksie etycznym pomogą realnie wpływać nam wszystkim na kierunek rozwoju naszego pięknego hobby i zasobność naszych pięknych wód w przyszłości.”

Mijały lata i wiele planów powodowało, że jedynym co się działo to były PLANY, poprzerywane wspaniałą galą Cyprinusów, oraz raczkującym projektem PCM.


Gdy otrzymaliśmy pierwsze wyróżnienie „federacyjne” w postaci „Cyprinusów” pękaliśmy z dumy. Nie śmieliśmy wtedy nawet pytać ILU WAS JEST , licząc dyskretnie na grube tysiące ale grube to było nasze rozczarowanie, że struktury PFWK liczą w porywach 120 osób…….
Naprawdę dla tylu z nas ważna jest przyszłość naszego Hobby ???, narzekających na PZW jest zdecydowanie więcej. Przez 10 lat zyskano zasięg ogólnopolski, głównie za sprawą PCM, a w szeregach jest obecnie 300 członków ??? ŻART ???? apropo luksusów 300 x 50zł ….. SZAŁ !!!!

Po ostatniej uchwale odnośnie planów PFWK dotyczących obowiązkowego zrzeszenia wszystkich startujących w strukturach stowarzyszenia rozpętało się piekło. Głównymi krytykantami okazują się Ci którzy „Federacją” obligatoryjnie gardzą, więc zadaliśmy pytanie zarządowi PFWK, jaki mają w związku z ta uchwałą plan i co stoi za tymi radykalnymi zmianami, by nakreślić sytuację tym, którzy im sprzyjają, bądź wsparcie rozważają.

Może przy okazji kogoś nawrócimy ???? W naszej ocenie jedyne czego Federacji brakuje, to obligatoryjnego wsparcia środowiskowego BEZ PYTAŃ. Jeśli atakujemy niech to będą podstawne ataki z wewnątrz, gdy „coś jest nie tak”, a nie jedynym co krytykantami kieruje, to pospolity hejt z założenia i niewiedzy – również takiej zwykłej, życiowej………(dk)

Oddajmy głos Federacji , która w odpowiedzi na bardzo prosto sformułowane pytanie – CO TERAZ ???, odpowiedziała w taki sposób.

PLAN ROZWOJU POLSKIEJ FEDERACJI WĘDKARSTWA KARPIOWEGO NA LATA 2021-2025

Ponad 10 lat działalności Polskiej Federacji Wędkarstwa Karpiowego to okres wzlotów i upadków. To czas, w którym dzięki zaangażowaniu wielu osób udało się wspólnie przeżyć całą masę wspaniałych, sportowych emocji, wędkarskich przygód, a nawet spełniać wędkarskie marzenia.
Bez wątpienia największym sukcesem PFWK jest projekt POLISH CARP MASTERS (PCM), uznany przez środowisko wędkarskie jako Mistrzostwa Polski w Wędkarstwie Karpiowym, który w tym roku obchodzi swoje 10 urodziny. Projekt ten udowodnił, że wspólne zaangażowanie środowiska wędkarzy karpiowych w Polsce, zaowocowało stworzeniem tego wyjątkowego wydarzenia.

Federacja to jednak nie tylko PCM oraz propagowanie zasady „złów i wypuść”.

Aby zrealizować cele zapisane w statucie niezbędne jest obdarzenie PFWK społecznym zaufaniem, stworzenie silnej i licznej organizacji liczącej tysiące członków, co przełoży się na Wspólny sukces i korzyści płynące dla wędkarzy w całym kraju.
CO CHCEMY OSIĄGNĄĆ ???

Priorytetem staje się pozyskanie nowych federacyjnych łowisk będących alternatywą pomiędzy łowiskami komercyjnymi, oferującymi wysoki poziom świadczonych usług za równie wysoką cenę oraz wodami ogólnodostępnymi, które (poza nielicznymi wodami w PL) borykają się z wieloma problemami i w porównaniu do wód komercyjnych oferują niewielką populację interesujących nas ryb.
Federacyjne wody to szansa na:

 • łowienie w przystępnych cenach na wodach zarządzanych przez członków PFWK z lokalnych oddziałów terenowych;
  zawody wędkarskie z niewielkim wpisowym;
 • organizowanie rekreacji dla członków Stowarzyszenia i ich rodzin.
  Kolejne zadanie to popularyzacja wędkarstwa karpiowego wśród dzieci i młodzieży, które stanowią przyszłość naszego hobby.
 • Rozwój oddziałów terenowych PFWK, które chcemy utworzyć w każdym województwie naszego kraju. Doświadczenie pokazuje, że tylko lokalne działania członków znających mocne strony oraz lokalne problemy swoich rodzimych miast, przy jednoczesnej koordynacji i wsparciu przez Zarząd PFWK, zapewnić mogą skuteczną realizację powyższych założeń.
  Wsparcie wód ogólnodostępnych poprzez lokalną współpracę z kołami PZW i jednostkami odpowiedzialnymi za ochronę wód, które stoją na straży ich porządku, wykonując trudną, niekiedy niewdzięczną pracę na rzecz ochrony naszego wspólnego dobra.

  JAK CHCEMY TO ZROBIĆ?

  Aby osiągnąć sukces potrzebujemy jako społeczeństwo uwierzyć, że to możliwe oraz obdarować kredytem zaufania PFWK – wstąpić i powiedzieć SPRAWDZAM!
  Aby zrealizować ww. założenia proponujemy zmianę modelu zarządzania i finansowania naszego Stowarzyszenia, do tej pory uzależnionego od funduszy pochodzących głównie z członkowskich składek. Zmiany, które mogą korzystnie wpłynąć na działalność PFWK oraz złapania przez nią przysłowiowego „wiatru w żagle”.
  Rozwój i popularyzacja wędkarstwa karpiowego to również zadanie dla dynamicznie rozwijającej się branży – firm karpiowych, oferujących szeroką gamę wyspecjalizowanych produktów, bez których dzisiejsze wędkarstwo karpiowe nie może istnieć. To pole do współpracy pomiędzy firmami – partnerami federacji, a PFWK, które dotychczas nie zostało zagospodarowane.

  KUPUJĄC TEN PRODUKT WSPIERASZ DZIAŁANIA PFWK

  – to projekt mający na celu wsparcie działalności PFWK oraz jej statutowych celów. Każdy polski podmiot gospodarczy będzie mógł wnieść swój wkład w rozwój PFWK i wędkarstwa karpiowego w Polsce kupując dowolną liczbę naklejek, jakie znajdziecie na firmowych produktach.

Jeden hologram to zatem 1 zł przeznaczona na działalność PFWK: Rozwój nowych federacyjnych łowisk, wsparcie wód ogólnodostępnych, popularyzacja wędkarstwa karpiowego wśród dzieci i młodzieży, a w przyszłości powołanie federacyjnej kadry i jej udział w międzynarodowych zawodach!

Każdy podmiot, który wesprze nasze działania oraz każdy klient sięgający po produkty z hologramem PFWK dołoży swoją cegiełkę dla rozwoju ogólnopolskiej organizacji ale przede wszystkim naszego wspólnego dobra.
Ponadto na wybrane cele takie jak zarybienia, tworzone będą odrębne zbiórki funduszy.

Wierzymy, że wspólne zaangażowanie całego środowiska pozwoli na gruntowne zmiany oraz realizację celów statutowych, tworząc tym samym nową jakość polskiego wędkarstwa karpiowego oraz projekty, o których kolejne pokolenia będą mówić!

DLA KOGO JESTEŚMY?

PFWK jest dla wszystkich, którzy podobnie jak my łowią w zgodzie z zasadą „złów i wypuść” oraz szacunkiem dla otaczającej nas przyrody. Bez względu na wiek, płeć, doświadczenie oraz przynależność do innych organizacji, czy klubów możesz zostać członkiem Polskiej Federacji Wędkarstwa Karpiowego!

JAK WSTĄPIĆ?

To bardzo proste. Zrobisz to w trzech krokach nie ruszając się z domu!
http://pfwk.pl/modules/jak_zostac_czlonkiem/

Jednocześnie informujemy, iż dzieci i młodzież do 21 roku życia są całkowicie zwolnione z opłaty członkowskiej.
Czas na zmiany. Twórzcie je razem z nami!

Zarząd PFWK