SPOŁECZNOŚĆ

[userpro template=register]

Czekając na tą jedną chwilę

Łowię na tej wodzie już chyba z 30lat, zaczynając z batem w ręku, łowiąc liny i piękne złote krasnopióry, wciąż marząc o pięknych dużych rybach . Całe wolne chwile poświęcałem się naszemu hobby ucząc się nowych technik połowu od spinningu do Feddera, lecz w moim wędkarskim sercu, największą jego część, zawsze zajmowały KARPIE.

Pierwsze kroki były ciężkie. Brak sprzętu, brak przynęt, tylko opisy z gazet i niewielu dostępnych na ten czas książek.

Jednak to był wielki plus tamtych czasów bo człowiek uczył się sam na własnych błędach i poprawiał swoje umiejętności w wędkowaniu.

Zawsze marzyłem o wielkiej rybie z tego jeziorka, liczyłem, że to będzie tylko kwestia czasu ….. wiele lat upłynęło. Może właśnie to jest w tym wszystkim piękne ??? Wiara, że po tylu latach ktoś jeszcze jest w stanie Ciebie zaskoczyć??

Leśne jeziora mają swój urok cisza spokój tylko przyroda i to się liczy najbardziej .

W dobie internetu  łatwo jest wpaść w wir karpiowego szaleństwa czytając co najlepsze i co najgorsze, lecz stawiam na dobry sprawdzony towar na który nie wydasz wszystkich ciężko zapracowanych pieniążków, a spełni nasze oczekiwania i pomoże w realizacji naszych marzeń.

Wróćmy nad wodę .

Zasiadka jak zasiadka – cieszy każda nawet bez ryb wystarczy kontakt z przyrodą .

Siedząc i pijąc kawę w moim ulubionym kubku słyszę piękny pisk mojego fox-a szybkim ruchem kontruję rybę i czuję na końcu zestawu, że będzie dobrze. To jest to, te szarpnięcia głową na boki i powolny odjazd, jeden drugi trzeci i już wiem, że przeciwnik jest godny. Hol trwał może z 10-15 minut i pod lustrem wody pokazuje się ON, piękny lustrzeń tak długo wyczekiwany. Jestem wniebowzięty – szybka sesja i wraca do swojego królestwa. Cieszę się jak dzieciak adrenalina schodzi .

W nocy łowię jeszcze dwie ryby, lecz już nie tych rozmiarów. Do dobrego człowiek szybko się przyzwyczaja, teraz musi się zadowolić tym co los dał.

Wracam do domu z podniesioną głową i z myślą o następnej zasiadce – może  znów się spotkamy, może za kolejne kilka lat ???

Łowię bo lubię a nie muszę – i nic tego nie zmieni !!!

SONY DSC

Z pozdrowieniami Tomek Miliński ACTeam