SPOŁECZNOŚĆ

[userpro template=register]

Dzień Dziecka w KOLE PZW AZOTY, czyli “RAZEM DLA DZIECI”

Wszyscy lubią świętować! To prawda oczywista dla każdego.

Przyjemność, zadowolenie, zabawa, uśmiech, zdrowa rywalizacja, rodzinna atmosfera – to cechy, które charakteryzują działania członków Koła PZW Azoty w obszarze realizacji zadania pod nazwą DZIEŃ DZIECKA!

Przyjemność nam sprawia fakt, że sprostaliśmy – kolejny raz – temu zadaniu. Wartością jest, że pod słowem „RAZEM” z tegorocznego hasła „kryje się” naprawdę wielu ludzi. Kto był autorem tegorocznego sukcesu? Przede wszystkim członkowie Koła PZW Azoty: z Zarządu, z Sekcji Karpiowej AZOTY, ze Społecznej Straży Rybackiej, ze Szkółki Wędkarskiej REKINY DZIEWIĄTKI, ale najistotniejsze że udało się pozyskać do współpracy wielu wędkarzy i ludzi dobrej woli (wielkie podziękowania dla Piotra Doboszyńskiego) w tym rodziców, którzy w tym roku wystąpili w roli sędziów. Całość uświetnili strażacy z Państwowej Komendy Straży Pożarnej z Kędzierzyna – Koźla.

Zawody wędkarskie przebiegły w świetnym klimacie, ponieważ ryby brały wyśmienicie. Najlepsi w ciągu 60 minut łowili po kilkadziesiąt sztuk wzdręg, płoci, leszczy, krąpi ale też np. linów. Jednak w tym roku nagrody specjalne ufundowane przez Zarząd Okręgu PZW w Opolu wywalczyli łowcy najdłuższych ryb. Formuła Big Fish sprawdziła się w 100%. Ponadto każde dziecko otrzymało wędkarski upominek od Koła PZW Azoty oraz naszego partnera Grupy Azoty, bowiem na naszej imprezie każdy uczestnik jest wyjątkowy. Są tylko zwycięzcy.

 

W rywalizacji BIG FISH, zwycięzcą został

Oskar Bednarz – leszcz 28 cm,

II miejsce zajął Jaś Doboszyński – leszcz 23 cm,

III m. Dominik Skoberla – leszcz 22,5 cm

i IV m – Anna Procyk – leszcz 22 cm.

 

Ogromne przeprosiny należą się małemu Jasiowi, który pierwotnie został pominięty w nagrodach. To chochlik ukrył na zgłoszenie. Jednak zaraz po odkryciu błędu wszystko zostało naprawione.

Widzieć uśmiech na twarzy dziecka to największa nagroda za trud i pracę, którą bardzo wielu ludzi włożyło we wspólne dzieło. RAZEM MOŻNA WIĘCEJ NIŻ SIĘ PRZEWIDUJE: zawody wędkarskie, gry i zabawy sportowe, malowanie twarzy, mała gastronomia, pokaz strażacki, przejażdżka łodzią, quiz wiedzy wędkarskiej… 🙂

Nie zabrakło również pysznego poczęstunku. Zupy przygotowane specjalnie z myślą o tych najmniejszych oraz „większych” dzieciach zniknęły w mgnieniu oka. Panie Jarku – pomidorowa i grochowa była wyborna!

Uskrzydleni świetną realizacją podjętego działania mamy już nowatorskie plany na przyszły rok! Ten, kto nas odwiedzi, będzie z pewnością zaskoczony.

Tegorocznym gościom z wielu kół i miejscowości dziękujemy za obecność. Miło było gościć was na Rogach.

A i dodać trzeba, że impreza miała swojego patrona medialnego. Pismo Dzień dobry Kędzierzyn-Koźle / DDKK Mega, jesteśmy wdzięczni!

Z wędkarskim pozdrowieniem: „Wodom cześć”

W. Czapla