SPOŁECZNOŚĆ

[userpro template=register]

DZIKO

Jest na portalu dział KOMERCYJNY, to i musi być dla niego jakiś kontrastowy projekt. Projekt działający poprawnie w strukturach PZW, dlaczego by nie?  – jeśli łącznikiem ma zostać prawy człowiek. Dzika woda??? To odpowiednie miejsce na rozprawy o tym co „ogólnodostępne. Problematyka eksploatacji wód przez karpiarzy, porady , projekty i wszystko co ze znaczkiem umownej DZIKIEJ WODY.  Koordynatorem tego działu będzie osoba budząca w środowisku duży szacunek – WOJCIECH CZAPLA. Oddajemy mu głos.

Karpiowanie

W sporcie tym widzę możliwość realizacji swoich pasji i przekonań. Ogromny potencjał dostrzegam w jego rodzinnej odmianie. Na co dzień pracuję z dziećmi i w tym obszarze: edukacji, kreacji i oddziaływań postrzegam nową rolę wędkarstwa karpiowego. Szacunek do ludzi, przyrody, otaczającego świata, kształcenie postaw proekologicznych, prospołecznych i dobra zabawa – to moje cele postawione karpiowaniu. Jestem działaczem, społecznikiem, niezwiązanym z firmami, choć z nimi współpracującym; współtworzę Sekcją Karpiową Azoty z Kędzierzyna – Koźla; jestem pomysłodawcą i realizatorem Szkółki Wędkarskiej REKINY DZIEWIĄTKI; działam w Okręgowej Komisji Ochrony Wód w Opolu; strzegę wód wraz z innymi członkami SSR; współdziałam w największym kole PZW okręgu opolskiego – Kole Azoty z K – Koźla.
Łowię od „głębokiego” dzieciństwa, „przeszedłem” wiele dyscyplin wędkarskich, poświęcałem się coraz to nowym wyzwaniom, popełniałem błędy szukając swojej drogi. Cenię zaangażowanie i pasję; wartość widzę w każdym, kto ma odwagę i pragnienie realizować siebie w czymkolwiek: bierkach, szydełkowaniu czy konstruowaniu wszelakich maszyn.

Czy znam odpowiedzi na wszystkie pytania? Nie. Na szczęście!

Czy napiszę kolejny „przewodnik” po karpiowaniu? Nie!

Czy mam coś do powiedzenia? Być może…

Chętnie słucham, patrzę i wyciągam wnioski.

Moje karpiowanie to odskocznia od codzienności, zwrot w codziennym biegu, chwila refleksji, spojrzenie na wiele niezauważanych „małych” wartości, to ludzie, przyjaźń, działanie i spełnienie ale też świadomość tego, że nie tylko jest „różowo”, że problemy są.

To obszary, które znajdą się w moich felietonach – karpiowanie inaczej.

Z wędkarskim pozdrowieniem: „Wodom cześć”

Wojtek Czapla

napisz do nas : dziko@carppassion.eu