SPOŁECZNOŚĆ

[userpro template=register]

EKIPA NA MEDAL – Szkółka Karpiowa z Rekinami 2018 – WYWIAD RZEKA

Pięć dni (27.06 – 01.07) nad zbiornikiem C&R Miejsce Kłodnickie w Kędzierzynie – Koźlu minęło błyskawicznie, w zasadzie nie wiadomo kiedy – tak twierdzą uczestnicy…
Jak opowiedzieć o maksymalnie wypełnionych doznaniami 127 godzinach?
Jasne jest, że jest to bardzo trudne. Dlatego też, aby nie uronić ani kropli i aby każdy zainteresowany mógł skorzystać z pomysłów powstała idea stworzenia cyklu artykułów, które różnić się będą formą, zawartością i emocjonalnym przekazem. Dziś wywiad – rzeka z uczestnikami. Niech ich emocje i spostrzeżenia oddadzą ducha, klimat i atmosferę imprezy.
Na zakończenie poprosiłem, aby dobrowolnie, odpowiedzieli na trzy postawione przeze mnie problemowe pytania, a w zasadzie otwarte, zmuszające do refleksji tezy.

Trzy pytania:
1. Najciekawsze podczas Szkółki było… (Proszę wymienić 3 rzeczy/sprawy).
2. Dlaczego wziąłem/wzięłam udział w szkółce?
3. Najcenniejsze podczas Szkółki było…

Oddajmy im głos.
Zapis został poprawiony jedynie pod względem ortograficznym. Całość to język mówiony i niech takim zostanie. Zapraszam do przeżywania wraz z uczestnikami. W nawiasach podałem niezbędne wyjaśnienia.

Wika lat 11.
1 – robienie kulek – nęcenie kobrą – festiwal kolorów (impreza niespodzianka z okazji 5-ych urodzin Szkółki Wędkarskiej REKINY DZIEWIĄTKI);
2 – bo lubię wędkować;
3 – spędzanie czasu nad jeziorem i poznanie nowych ludzi.

Igora lat 5.
1 – wędkowanie – jak zamówiłem (zapis oryginalny) rybę – jak dostałem puchar;
2 – bo chciałem jechać na ryby;
3 -Jak zamówiłem Bartka (karp złowiony podczas Szkółki, którego nazwał Igor).

Ignacy lat 13.
1 – Najciekawiej było, kiedy ryby brały.
2 – Wziąłem udział w szkółce, bo z roku na rok jest coraz lepiej.
3 – Cenne były lekcje z karpiowania.

Andrzej prezes Koła PZW Azoty z K – Koźla:
1 – Spotkanie z PSR i film, budowa akwarium, połów ryb na muchę. Szkoda że się spięła, to byłby szał.
2 – Wspaniała rodzinna atmosfera to przyciąga, żadnych nadętych gości.
3 – INTEGRACJA nowe znajomości – nie jestem karpiarzem, ale czasami Wam zazdroszczę, że macie dużo czasu na inne rzeczy podczas wędkowania .

Tomasz – przewodniczący Okręgowej Komisji Ochrony Wód.
1 – Najciekawsze podczas Szkółki było… Była możliwość poznania metod jakimi można zainteresować dzieci pasją (np. wędkarstwem, choć nie tylko). Jak wzbudzić w młodzieży ciekawość do przyrody i poszanowanie dla niej, jak ją wzmacniać.
2 – Dlaczego wziąłem/wzięłam udział w szkółce? To ogromna przyjemność móc doświadczyć radości dzieci, które z taką fascynacją angażują się w różne prelekcje, jakie miały miejsce podczas spotkania. I zaszczyt dołożyć cegiełkę do tak wspaniałej imprezy.
3 – Najcenniejsze podczas Szkółki było.. spotkanie i poznania ludzi, którzy czują wewnętrzną potrzebę działania poprzez edukację młodych ludzi, by często odmienić ich postrzeganie świata i naprawić ich relacje pomiędzy rówieśnikami. Było naprawdę pouczająco i wspaniale być tam z Wami.

Zosia.
1 – Najciekawsze by pokaz pana Wojtka o budowie karpia i robienie kulek. Bardzo podobała mi się konkurs, w którym rzucałam wędką na odległość.
2 – Udział w szkółce wzięłam dzięki tacie, który mówił, że dowiem się tam wiele rzeczy na temat łowienia karpi.
3 – Najcenniejsze dla mnie było to, że mogłam tyle czasu spędzić z rodzicami i przyjaciółmi na zabawie nad wodą.

Sebastian- prezes Górnośląskiego Stowarzyszenia Akwarystów.
1 – Najciekawsze podczas szkółki to zdecydowanie pokaz łowienia na bata/tyczkę. W następnej kolejności nauka poprawnego zarzucania zestawu. Na koniec możliwość poznania prezesa ZG PZW. Tak naprawdę wszystko było fajne (a najfajniejsze kolacje u Agnieszki) i ciężko wybrać tylko 3 rzeczy
2 – Na udział w szkółce zdecydowałem się ze względu na możliwość głębszego poznania karpiarstwa ale przede wszystkim na spędzeniu czasu z córką na łonie natury, a przy okazji możliwości wspólnego wędkowania.
3 – Najcenniejsza podczas szkółki była zdobywana tam wiedza, jak podczas szkółki tak i poprzez rozmowy z kolegami wędkarzami i podejrzenia jak “robią” to bardziej zaawansowani w tej dziedzinie wędkarstwa koledzy. Możliwość zadawania kolegom pytań (na które zawsze dostałem odpowiedź). Sama atmosfera przez te kilka dni pod szyldem wędkarskiego koleżeństwa, pomocy i pozytywnego nastawienia do siebie nawzajem (co chyba najlepiej oddał festiwal kolorów) była cenna sama w sobie.

Michalina lat 9.
1 – Robienie kulek, zarzucanie zestawu, kolację u Agnieszki
2 – Bo chciałam nauczyć się zarzucać zestaw.
3 – Dobra zabawa!

Roman – gospodarz na MK.
1 – Akwarystyka, budki lęgowe, pokaz muchowy.
2 – Udział wziąłem dlatego, że lubię pracę z dziećmi i poznawanie nowych ludzi.
3 – Rodzinna atmosfera i chłonięcie przez dzieci wiedzy

Gabryś:
1 – Najciekawsze podczas szkółki były: – gra w piłkę nożną – kurtyna wodna – festiwal kolorów
2 – Na szkółce byłem, ponieważ chciałem poznać nowych ludzi.
3 – Najciekawsza rzecz na szkółce to cała integracja oraz gry i zabawy. I dobre torty (były dwa i dwa ciasta – darczyńcom wielkie dzięki).

Mirek – sportowiec, społecznik z Oświęcimia. (NIE WĘDKARZ, NIE KARPIARZ).
1 – Najciekawsze było – spotkanie z ludźmi którzy mają pasje wędkowania ale inaczej – poranne wykłady – Ciepły posiłek (super sprawa – dopisek od Mirka)
2 – Jestem na drugiej szkółce i atmosfera, ludzie, wiedza którą zdobyliśmy bezcenna.
3 – Najcenniejsze było podczas szkółki to, że dla szczytnego celu (dla dzieci – dopisek od Mirka) tak wielu ludzi potrafi się poświęcić (społecznicy – dopisek od Mirka) i super zabawa . Wielkie ukłony dla Ciebie i Żony naprawdę jesteście WIELCY.

Agnieszka – mama, specjalistka od pysznych kolacji:
1.
a).Gry, nauka i zabawa z dziećmi.
b).Otwarcie łowiska c&r.
c). Przyjazd głównych ludzi z PZW (prezes ZG PZW Teodor Rudnik, władze ZO w Opolu: Wiesław Miś – prezes, Kazimierz Kuprian – zastępca prezesa, Henryk Mach – zastępca prezesa, Robert Walczak – sekretarz ZO) oraz Straży Pożarnej i Rybackiej.
2 – Ponieważ jesteśmy ciekawi nowych wyzwań. Poznawanie nowych ludzi. A przede wszystkim jest to super zabawa. No i jest mi miło, gdy mogę podkarmić nowymi wynalazkami dzieci (jedli wszyscy – te duże dzieci też 🙂 ).
3 – Dobra zabawa i dobry humor. Zabawa kolorowymi farbami i udany połów. Smaczne obiadki. Super integracja przede wszystkim dzieci…

Witold:
1 – Najciekawsze podczas Szkółki było: spotkanie z Panem Rudnikiem, spotkanie z PSR oraz przybijanie budek dla ptaszków
2 – Dlaczego wziąłem/wzięłam udział w szkółce?
Udział wziąłem, ponieważ lubię miłe spotkania w super towarzystwie na luzie. Szkółka z Rekinami właśnie taka była. Od każdego można było się uczyć czegoś nowego. Dzięki rodzinnej atmosferze ma ochotę się zostać tam na bardzo długo.
3 – Najcenniejsze podczas Szkółki myślę, że było po prostu spotkanie się z tymi wspaniałymi ludźmi. Długi czas się nie widzieliśmy, więc gdy was widzimy uśmiech od razu jest na twarzy

Filip.
1 – Bieg Rekinów przez MK ;
Pokazy muchowe teamu ALEXANDRA;
I oczywiście piękne otwarcie naszego łowiska MK.
2 – W szkółce wziąłem udział dlatego że byłem na poprzednich dwóch edycjach i wiedziałem, że trzecią zapamiętam tak jak dwie poprzednie czyli inaczej: ,,Pięknie, super ludzie, piękne ryby oraz zdobywana wiedza na temat karpiowania i nie tylko”.
3 – Dla mnie najcenniejszą rzeczą podczas szkółki była zdobywana wiedza,poznanie nowych świetnych ludzi oraz świetna zabawa.

Kalina lat 8.
1 – Robienie kulek, oglądanie wozu bojowego straży pożarnej i opowieść strażników rybackich.
2 – chciałam wziąć udział (pragnienie dziecka).
3 – najcenniejsza była obserwacja zachowania ciężarka i haczyka w wodzie w akwarium.

Kasia.
1 – Zaciekawiło mnie bardzo zakładanie akwarium. Wykład Sebastiana był bardzo pouczający.
2 – Biorę udział w Szkółce, bo lubię odpocząć wśród przyrody i spotkać miłych ludzi.
3 – Cenna jest pasja, która pociąga!

Co łączy powyższe wypowiedzi?
Cel.
Ten zrealizowany, czyli wędkarstwo rodzinne.
Tam gdzie dobrzy ludzie, tam świetne wyniki!
Zachęcam do kolejnych odsłon, w których każdy będzie mógł odnaleźć coś dla siebie np. w „Wodnych opowieściach pana Czapli”!

Z wędkarskim pozdrowieniem: „Wodom cześć”
W. Czapla