SPOŁECZNOŚĆ

[userpro template=register]

I Zawody Rzutowe – KARPER

W dniach 1-4 sierpnia 2019 r na łowisku Polskiej Federacji Wędkarstwa Karpiowego  Szmaragdowy Staw rozegrały się zawody rzutowe organizowane przez Krystiana Winnowicza, będące jednocześnie pierwszą eliminacją do finału mp 2020. W zawodach uczestniczyło 10 drużyn.

Po rejestracji oraz losowaniu zawodnicy rozjechali się na wylosowane miejsca, jak to bywa wśród zawodników jedni gorzej drudzy lepiej polosowali, ale Szmaragdowy Staw jest na tyle wodą sprawiedliwą, że można z każdego miejsca doskonale połowić.

Wystarczy tylko odpowiednio dobrać miejscówke i wykazać się choć odrobiną wędkarskiego instynktu.

Vice Mistrzowie Europy wschodniej tego instynktu mają zapewne pod dostatkiem, ale jak pokazały wyniki czasami po prostu się nie udaje.

Z drugiej strony niektórzy nawet nie zdążyli zapiąć swingera po pierwszym rzucie. Piękne jest to nasze hobby. Czasami zaskakuje czasami daje lekcje pokory.

Spośród 10 ekip 8 drużyn zgłosiło ryby do wagi. Co prawda nie były to ryby większych wymiarów, gdyż średnia wynosiła 12 kg to dwom drużynom udało się przebić przez barierę 15 kg a Big FISH zawodów ważył 17.20 kg i został złowiony przez drużynę RK Baits – Rafał Kika.

W rodzinie siła – drużyna ojciec i syn walczyli do końca niestety podwodne niespodzianki nie chciały oddać ryb na matę. Coraz częstszy widok na zawodach. Cieszą takie widoki, dające nadzieję na dalszy rozwój zasad C&R.

Jak to bywa na zawodach im wyższa ranga tym wyższe ciśnienie wśród zawodników. W końcu szansa 1 do 10 na PCM w jednej imprezie nie zawsze się zdarza, dlatego też jako organizator, mogąc popatrzeć na zachowanie innych obiektywnie u niektórych zauważyłem tzw ogromne spięcie inni znowu do tematu podeszli na luzie i sukcesywnie realizowali swój plan z dnia pierwszego.

jedni pracują inni myślą byle to myślenie nie trwało za długo (fajni kolesie)

Ci co byli po raz pierwszy na tej wodzie przyznali racje co do siły i waleczności mieszkańców szmaragdu. Ale przejdźmy do podsumowania zawodów

Pierwsze miejsce rzutem na taśmę dosłownie ostatnie godziny zawodów ekipa w ACTeam w składzie Daniel Lisy – Kacper Kutrzeba doławia ładnego karpia o wadze 16.500 i tym sposobem wskakuje na najwyższe miejsce podium zgarniając eliminacje do pcm2020.

rybka która ostro namieszała w tabeli chłopaki są doskonałym przykładem ze trzeba mieć nadzieje do końca – po pierwszej dobie nie byli zadowoleni lecz organizator dobrze im wróżył

Pomiędzy miejscem -2 -3 -4 było dosłownie po kg różnicy

tu jak widać atmosfera na plus aby śmiech i ryby,” ale kto by chciał”

Andrzej Pluta Łukasz Kujawiak Mistrzowie Polski 2017 zdobywają drugą lokatą, na 3 miejscu zawody zakończyła ekipa w składzie Paweł Adamczyk Lukasz Walotek. Dodam że tuż za nimi na 4 miejscu zawody ukończyła drużyna w składzie Adam Czysty Tomek Czysty i tu chciał bym zaznaczyć i pochwalić postawę Tomasza gdyż całe zawody dzielnie pracował odciążając ojca który świeżo co wyszedł ze szpitala.

Dzięki wsparciu imprezy przez PFWK drużyny z 4 5 6 miejsca zostały nagrodzone 2 dobowymi zasiadkami na łowisku szmaragdowy staw. Dziękuje wszystkim zawodnikom za udział, oraz patronowi medialnemu Carppassion za podsumowanie zawodów.

walczyli do końca nie spali po nocach, a wszystko po to by mieć już spokój z eliminacją na przyszły rok nie tym razem – Powodzenia panowie

BIG FISH

Krystian Winnowicz