SPOŁECZNOŚĆ

[userpro template=register]

III CYPRINIADA MAŁOPOLSKA – PODSUMOWANIE – el. PCM2019

W Czwartek 25.04.2019 o godz. 12 na Łowisku Kuter Port w Nieznanowicach rozpoczęła się trzecia już edycja zawodów pod nazwą I Cypriniada Małopolska.

Rywalizacja odbywała się tym razem w formule 5 ryb czyli do końcowej klasyfikacji liczyło się 5 największych ryb złowionych przez każdą z ekip. Organizatorzy po raz kolejny przygotowali witrynę z wynikami „na żywo” czyli po każdej zakończonej sesji ważenia ryb wyniki natychmiast pojawiały się na stronie. Każda z drużyn otrzymała pakiet startowy z boosterami i dipami od firmy Putton Flavors. Start zawodów poprzedzony był krótkim wstępem i omówieniem regulaminu a następnie odbyło się losowanie.

Po zakończeniu losowania zawodnicy rozjechali się na wyznaczone miejsca i zabrali się ostro do pracy, ponieważ pierwszy dzień był tym, w którym na nęcenie była przeznaczona większa ilość godzin.

Po pierwszej dobie zawodów na prowadzenie wyszły ekipy MEUSA –Krzysztof Szybicki/Hubert Szybicki oraz Maciej Mnich/Michał Gawlikowski którzy bardzo szybko złowili komplet 5 ryb uzyskując niewielką przewagę nad resztą stawki. W piątek na stanowisku nr 14 ekipa Kamil Dudzik/Łukasz Leś łowi karpia o wadze 14,8, który na ten moment był „Big Fishem” zawodów i wychodzi na wyraźne prowadzenie w zawodach. (foto 3) na drugim miejscu ekipa Maciej Jabłoński/Krzysztof Dobek a na trzecim i czwartym czwartkowi liderzy, czyli wspomniane już ekipy Meusa . Piątkowa noc przyniosła spory układ w tabeli, ponieważ ryby stały się bardziej aktywne i zawodnicy zaczęli łowić coraz większe ryby w miejscach, gdzie wcześniej ich nie było. Na prowadzenie wychodzi Eko-Baits Team Mariusz Stępień/Rafał Żołna łowiący na stanowisku nr 4

na drugie miejsce spadają Kamil Dudzik i Łukasz Leś a na 3 miejsce Maciej Jabłoński/Krzysztof Dobek ze stanowiska 7. Do końca zawodów pomiędzy tymi ekipami toczyła się wspaniała rywalizacja, ale pomimo wielkich starań układ w tabeli nie uległ zmianie.

W niedziele 28.04.2019 o godz. 10 nastąpiło zakończenie zawodów i został wyłoniony kolejny finalista PCM 2019 czyli ekipa Eko-Baits w składzie Mariusz Stępień/Rafał Żołna

(foto 5) którzy uzyskali wynik 50,5 kg. Drugie miejsce zajęli Kamil Dudzik i Łukasz Leś z wynikiem 47 kg. Trzecie miejsce dla Maćka Jabłońskiego i Krzysztofa Dobka którzy uzyskali wynik 44,3 kg.

Zawodnicy otrzymali okazjonalne puchary oraz atrakcyjne nagrody ufundowane przez sponsorów zawodów czyli firmę firmę MEUS – zanęty i przynęty wędkarskie oraz firmę FIBERLINK. Wsparcia udzieliły również firmy Putton Flavors oraz K&K Recykling z Brzeska.

Po raz kolejny zawody przyniosły bardzo zaciętą rywalizację a pochlebne opinie na temat organizacji przyniosły dużo satysfakcji organizatorom. Już dziś zapraszamy na IV Cypriniadę Małopolską.