SPOŁECZNOŚĆ

[userpro template=register]

III ŚLĄSKIE TARGI WĘDKARSKIE – MYSŁOWICE 19/20.01.2019

Z duszą na ramieniu wybraliśmy się w odległą podróż do kolebki polskich imprez targowych w naszej „karpiowej krainie”. Genaralnie, od pewnego czasu targi stają się dużą kością niezgody między żądnym super atrakcyjnych cen klientem, podmiotami handlującymi stacjonarnie, którzy w początkach imprez targowych przyjeżdżali na tego typu imprezy by nawiązać atrakcyjne kontakty, teraz najczęściej zieją na tego typu miejsca ogniem, a zawieszonymi między przysłowiowym młotem a kowadłem producentami, którzy chyba czasami zapominają o tym, iż poprawny model współpracy z rynkiem w ich przypadku opiera się głównie o dystrybucję. Taka dygresja 😉 …………….. Szczegóły podczas filmu, na końcu materiału.

Pomijając wiele powyżej opisanych sytuacji, podczas tej imprezy czuć było ducha bardzo bliskich relacji tych pośrednio zwaśnionych nacji.

Organizatorowi imprezy udało się wprowadzić bardzo przyjazny klimat tego wydarzenia. Nie chcemy tutaj linczować innych imprez, w których latami uczestniczyliśmy i zapewne jeszcze nie raz przyjdzie nam w nich wziąć udział. Zapewne o wiele łatwiej jest zapanować w takiej tonacji nad imprezą zdecydowanie mniejszą, ale z obietnic Dawida Cygala wynika, iż jego aspiracje nie zakończą się na imprezie tylko o takim zasięgu, więc – POŻYJEMY – ZOBACZYMY.

Firmowy debiut w naszej ocenie bardzo udany.

Bardzo duże zainteresowanie odwiedzających. Kupa starych znajomych, i pierwsze spotkania po wielu wielu latach „sieciowych” znajomości.
Już ostrzymy sobie zęby na śląskie eliminacje do Finału PCM na lokalnej „POGORII”. Wielu wspaniałych gości się tam zapowiedziało.

Powiemy wam szczerze, że wiele przeprowadzonych rozmów pokazuje jak różnią się regionalnie metody postrzegania wędkarstwa karpiowego. Długo by opisywać, a i można by było kogoś niechcący urazić, ale w skrócie można odnieść wrażenie, iż tutaj nie tak łatwo z kogoś zrobić przysłowiowego WAŁA….. co zrobić – takie mamy wrażenie, ale rozmowy pomimo, iż czasami na ostrzu noża kończą się zawsze przyjaznym uściskiem dłoni. Warto się czasami tego od najlepszych uczyć. Mieliśmy okazję 😉

Na dzień dobry konsternacja, co wy tu robicie ???? – padło stwierdzenie – „myśleliśmy, że wystawia was jakiś sklep”, a tu niespodzianka.
Dziękujemy za miłe przyjęcie. Naprawdę dało się to odczuć, albo ………………….. heheheheh 😉 Nie kończę, bo czasami będę musiał was odwiedzić i pomimo posiadania w naszych szeregach waszych „ziomali” mogło by nie wystarczyć mocy.

Przypomniały się nam pierwsze lata wsparcia patronatem medialnym Poznańskiej Rybomanii. Miło je wspominamy ale coś niestety się popsuło. Może właśnie problemem jest ten nieporównywalny wymiar obu imprez, ale mówią, że te rzeczy mają swoje podłoże w ludziach.

Starzy znajomi wśród wystawców.

Obiecaliśmy sobie, że wrócimy. Obiecaliśmy sobie i Organizatorom, że będą mogli na nas znów medialnie liczyć. Do tego przedsięwzięcia podeszliśmy z dużym dystansem, który bardzo szybko zniknął. WIELKIE GRATULACJE!!!!! w sumie nie tylko dla Organizatorów, ale dla całego śląskiego środowiska karpiowego.

Obiecany Film 😉