SPOŁECZNOŚĆ

[userpro template=register]

 IV Maraton Karpiowy Służby Więziennej – UROCZYSKO KARPIOWE

Uroczysko Karpiowe  po raz czwarty gościło funkcjonariuszy Służby Więziennej na  IV-tym Maratonie Karpiowym Służby Więziennej który  uzyskał statut  eliminacji do Mistrzostw Polski  w Wędkarstwie Karpiowym PCM  2018. Tytuł Mistrzów Służby Więziennej miała zdobyć drużyna która uzyska najwyższą wagę łączną pięciu najcięższych, zgłoszonych do kwalifikacji, złowionych ryb.  W piątek 22.06.2018 odbyło się spotkanie organizacyjne połączone z grillem a zawodnicy przybyli z najdalszych zakątków Polski mogli spokojnie odpocząć przed nadchodzącymi zmaganiami.

W sobotę rano na starcie zameldowało się 35 dwuosobowych drużyn  które przywitał Dyrektor  Zakładu Karnego nr  1 w Strzelcach Opolskich płk Andrzej Tesarewicz.  Po wylosowaniu  zawodnicy udali się na swoje stanowiska  gdzie rozpoczęli rywalizację.  Sędziowie nie musieli długo czekać  na zgłoszenie pierwszej ryby.  Po godzinie i kwadransie od rozpoczęcia zawodów  zadzwonił telefon,  a w słuchawce sędzia usłyszał pełen euforii  głos.  Po przybyciu na miejsce okazało się, że na macie wylądował karp o masie 23,86 a jego łowca po wypuszczeniu ryby do wody stwierdził cyt.” Ta miejscówka pachniała mi dużą rybą „.  Mimo trudnych warunków na łowisku (deszcz i silny wiatr) zawodnicy sukcesywnie łowili ryby wzdłuż całej linii brzegowej dostarczając tym samym sędziom dużo pracy.  Walka trwała do ostatnich minut, a o wszystkim zadecydowało poranne ważenie które całkowicie zmieniło klasyfikację końcową. Wielu z zawodników w trakcie zawodów pobiło swoje rekordy życiowe.  Udało się również złowić największego pływającego w polskich łowiskach  jesiotra,  a jego waga pozostaje nadal nieznana, gdyż nikt z łowiących nie posiadał wagi mogącej zważyć rybę wykraczającą ponad 50 kilogramową skalę.

W poniedziałek rano swoją  obecnością oraz podsumowaniem zawodów zaszczycili  zawodników Dyrektor Okręgowy Służby Więziennej w Opolu płk Leszek Czereba oraz Dyrektor  Zakładu Karnego nr  1 w Strzelcach Opolskich płk Andrzej Tesarewicz. Po krótkiej przemowie oraz wyrażeniu uznania dla pasji jaką jest „karpiowanie” przystąpiono do wręczania nagród. Organizatorzy pragną bardzo gorąco podziękować wszystkim osobom zaangażowanym we wsparcie imprezy: Polskiej Federacji Karpiowej za przychylność przy podziale miejsc na finał MPwWK PCM 2018, sponsora głównego pana Andrzeja Pluty z Duxon Shop z którym współpraca układała się wzorcowo i może być przykładem dla innych, ZO NSZZFiPW w Opolu, ZO NSZZFiPW w Gdańsku, OT NSZZFiPW przy ZK nr 1 Strzelce Opolskie, OT NSZZFiPW przy ZK nr 1 we Wrocławiu, OT NSZZFiPW w Sierakowie Śląskim, OT NSZZFiPW AŚ Gdańsk oraz dla: firm GENESIS CARP, GENLOG, ŁOWISKA TUSZYNEK oraz Stowarzyszenia Oficerów Więziennictwa.

Składamy również  ogromne podziękowania za przychylność dla Dyrektora  Okręgowego Służby Więziennej  w Opolu i Dyrektora Zakładu Karnego Nr 1 w Strzelcach Opolskich oraz dla państwa Krzysztofa i Katarzyny Rosner właścicieli łowiska Uroczysko Karpiowe za budowanie fantastycznej atmosfery nad wodą.

Na 35 startujących  drużyn z ryb cieszyło się 24 z nich.  13 drużyn miało komplet  5 największych ryb. Zawody wygrały drużyny rodzinne.

Pierwsze miejsce zajęli funkcjonariusze  ze Starogardu Gdańskiego w składzie Krawczyk Krzysztof, Krawczyk Arkadiusz z wynikiem 80,9 kg .

 

Drugie miejsce Krawiec Stanisław i Krawiec Łukasz -78,34 kg,

 

trzecie miejsce Małycha Bogdan,  Małycha Piotr – 76,93 kg.

Ponadto zostały przyznane nagrody za Big Fisha, pierwszą rybę, najmniejszą rybę oraz największego amura.