SPOŁECZNOŚĆ

[userpro template=register]

Łowisko Expert-karp Nekielka

Łowisko Expert-karp Nekielka znajduje się w miejscowości Nekielka w województwie Wielkopolskim między Wrześnią a Poznaniem.
Jest to zbiornik pożwirowy o powierzchni 18 ha. Z racji swojego typu ma bardzo nieregularne dno wahające się od 1 do ponad 3 m głębokości.

Wokół wody znajduje się 27 przestronnych dwuosobowych stanowisk. Najbardziej obleganymi miejscami przez karpiarzy są środkowe stanowiska z jednej, jak i drugiej strony – są to tak zwane ‘bankówki’, jednak już wielu się przekonało, że bardzo często tak nie jest, gdyż ryba odwiedza także skraje łowiska i zarazem płytsze partie wody w poszukiwaniu spokoju, promieni słonecznych i jedzenia.

Zatem nie należy lekceważyć mniej uczęszczanych stanowisk, ponieważ nawet na początkowych  są regularnie łowione ryby przekraczające wagę 20 kg.Za plecami stanowisk o numerach od 1 do 23 w przeważającej części mamy las i z tej strony również zlokalizowane są dwa obszerne parkingi. Udogodnieniem tej strony jest również możliwość postoju na stanowiskach kempingami, dlatego też cieszy się ona bardzo dużym zainteresowaniem wśród karpiarzy.

Osobiście uważam, że druga strona, czyli numery od 26 do 49 nie jest ani trochę gorsza, pomimo że samochody należy odstawić na parkingi, bardzo często jest tak, że siedzi tam mniej wędkarzy, przez co ryby są mniej płoszone, a karpiarze mają więcej miejsca dla siebie.

Po obu stronach  znajduje się bardzo duża ilość toalet, co podnosi komfort łowiska.  Nieopodal linii brzegowej znajduje się też domek, gdzie można się podłączyć do prądu oraz kontener na śmieci. W 2017 roku została zbudowana dodatkowa wiata oraz łazienka, w której można bez dodatkowych opłat wziąć prysznic. Jeśli chodzi o specyfikę łowienia jest to łowisko całoroczne, ryby chętnie współpracują już  kilka dni po zejściu lodu.
W 2017 roku pewien karpiarz udowodnił, że można je również z powodzeniem łowić 3 dni przed sylwestrem 🙂 Woda jak mogło by się wydawać łatwa, ale nie do końca tak jest. Jedni przyjeżdżają na ‘bankówki’ i ‘zerują’, inni siadają i łowią na tych samych miejscach nawet 1,5 tony karpi przez kilka dni -jak to miało miejsce na ‘majówce’ dwa lata temu.

Ta woda wymaga myślenia, każda zasiadka jest inna, ta sama dziura co ostatnio przyniosła wiele ryb, przy następnej zasiadce może nie mieć nawet ‘pika’. Nie ma złotej recepty na tą wodę. Sprawdzają się zarówno kulki słodkie jak i typowe śmierdziele. Obecnie rekordem łowiska jest karp o wadze 27,52 kg. Poza nim pływa jeszcze  ponad dwadzieścia innych karpi przekraczających wagę 20 kg.

Od 2008 roku na łowisku organizowane są zawody karpiowe z cyklu GRAND-PRIX Nekielki oraz zawody BIG-FISH, których pomysłodawcami i organizatorami są właściciele łowiska Marek i Przemek.

 

 

Z Pozdrowieniami
Rafał Koszarek