SPOŁECZNOŚĆ

[userpro template=register]

Łowisko Hermanowo

Właściciel Krzysztof Jabłoński wieloletnie doświadczenie w podchowie  ryb i w wędkarstwie karpiowym przełożył  na stworzenie pięknego kameralnego łowiska o nazwie rodzimej HERMANOWO.  Jest człowiekiem który robi wszystko z dużym zaangażowaniem i tak też sie stało na łowisku HERMANOWO, kierując sie jak największą wygodą dla łowiących postanowił zagospodarować tylko 7 stanowisk karpiowych   ( dwu osobowych) dla lepszego komfortu łowienia i przebywania z naturą.  Jezioro ma wielkości 10 hektarów i średnią  głębokości 5,5 metra stwarza to dla ryb bardzo dobre warunki bytowe , a co za tym idzie dobre przyrosty ryb. 

 

Najgłębszym miejscem jeziora jest rynna sięgająca 10 metrów . Jezioro jest bardzo czyste z twardym dnem ale ze sporą ilością roślinności przybrzeżnej. Do jeziora prowadza dwie drogi dojazdowe które są solidnie  utwardzone. Jezioro znajduje się niedaleko miasteczka Łasin ,  tak wiec wpisując w mapę internetową bardzo łatwo znaleźć łowisko.  Oczywiście na łowisku jest możliwość wywożenia zestawów,ale jak to każdy wie  im mniej sie pływa tym ryby w mniejszym stresie.

Na dzień dzisiejszy na łowisku są dostępne w razie czego dwie łódki. Jezioro to jak udało mi sie porozmawiać z miejscowymi zawsze było zarybiane karpiem to wymuszała gospodarka prowadzona w tym rejonie. Tak wiec w jeziorze oprócz ryb wpuszczonych

( zarybionych) przez właściciela Krzyśka pływają też niespodzianki z przed lat. Na dzień dzisiejszy Krzysiu zarybił Hermanowo około 250 szt karpi od 6kg do 26 kg i symbolicznie 17 szt amura od 7 do 13 kg.

Perełkami łowiska na dzień dzisiejszy są dwa karpie Pełnołuskie o wadze 24,5 kg i 26 kg i dwa karpie Koi o wadze 11kg i 15kg.

Co do wędkowania bo to chyba najbardziej interesuje wszystkich sezon karpiowy zaczyna sie od 1 marca ( jeśli pogoda dopisze) i trwa do końca listopada. Cena za dobę wędkowania na trzy wędki to 60 zł. ( możliwość wypożyczenia łodzi koszt 10 zł). Karpie jak do tej pory łowi się na pierwszych spadach z jednej jak i drugiej strony jeziora. Ryby potrafią też zejść w głębsze partie i  tam żerować ,a w upalne dni dobrym rozwiązaniem jest spróbowanie na  Zig-riga.  Smaki kulek które dominują na łowisku ??? Trudno po pierwszym sezonie wytypować liderów na razie wszystkie ryby były łowione na rózne , różniste smaki  tak więc próbować….:-). Trzymajcie sie swoich pewniaków a na pewno będzie sie działo…:-)

Na łowisku można też pospinningować ale nie w okresie karpiowym tylko wtedy gdy nie ma karpiarzy lub obsada karpiujacych jest minimalna. Cena za połów drapieżnika to 30 złotych z brzegu z łodzi 40zł ( możliwość wypożyczenia łodzi koszt 10 zł).  W jeziorze pływa dużo szczupaków i przepiękna populacja ogromnych okoni. W okresie od 1 grudnia do końca lutego jeżeli pogoda pozwala tez można pospinningować za zgodą własciciela.

Łowienie na spławik bo to też jest dozwolone na łowisku Hermanowo. Można połowić ale nie przeszkadzając karpiującym . Własciciel decyduje w którym miejscu po drugiej stronie jeziora może wędkarz spławikowy sobie połowić. Cena 30 zł za dzień połowu. Mata karpiowa będzie też wydawana takiemu wędkarzowi w razie przyłowu karpia lub amura. Zakaz zabierania tych gatunków !!!

Połowy podlodowe też są dostępne tu wiecej informacji u własciciela Krzysztofa Jabłońskiego  – 723544901

Jeszcze kilka ważnych informacji o łowisku które na pewno się przydadzą:

– Na łowisku jest WC

-Samochód znajduje się przy stanowisku

-Można przyjechać przyczepą kempingową

-Niebawem  będzie prąd …:-)

-Planowane dorybienie w tym roku około 200szt karpi od 10kg w zwyż…..:-)

Resztę zobaczycie sami .                          W

 

szelkie informacje i rezerwacje:  Krzysztof Jabłoński  – tel. 723544901

FANPAGE ŁOWISKA

Pozdrawiam Piotr Przybyłowicz