SPOŁECZNOŚĆ

[userpro template=register]

Łowisko Rybieniec

Łowisko Rybieniec – jak dla mnie jedna z najbardziej dzikich wód prywatnych. Spędziłem na tej wodzie najwięcej czasu w 2017 roku. Poznałem wszystkie stanowiska od 1 do 9. Krajobraz i komfort łowienia, który jest na bardzo wysokim poziomie. Liczne wyspy i hole z 130m zawsze dodają mi ogromną adrenalinę. Do moich sukcesów można zaliczyć kilka ryb powyżej 15 kg. Reasumując łowisko mogę jak najbardziej polecić. Spełni ono wymagania wielu karpiarzy. Również tych, którzy chcą spędzić wolny czas z rodziną.

Co urzeka w Rybieńcu? Przyroda, dzikość i ŚWIĘTY SPOKÓJ. Trudno spotkać tu kogoś innego niż karpiarze. Osób postronnych brak!!! Bardzo sobie to cenię. Najbardziej lubię łowić tu w środku tygodnia, kiedy ludzi jest naprawdę mało. Mogę spokojnie naładować swoje akumulatory:-)

Zapraszam na mały rekonesans po mojej ulubionej wodzie.

Pomocne będzie skorzystanie z opisu na stronie łowiska – by nie powielać OPIS ŁOWISKA – RYBIENIEC

Moim okiem 😉

Stanowisko 1

Skrajnie lewe, pod drugi brzeg mamy 130m.Po lewej stronie urokliwe zakole z pływającą wyspą. Dla zwolenników ekstremalnych łowów jest możliwość wywiezienia w zatokę po lewej stronie. Niestety wiąże się to z płynięciem po każdą rybę. Ta miejscówka jest jedną z moich ulubionych, chyba nie zliczę ilości karpi które stąd wyjąłem. Stanowisko  2 i 3 – Komfortowa miejscówka na wprost najgłębszego miejsca w zbiorniku. Do drugiego brzegu mamy 140m. Warto też łowić z rzutu w odległości 50-70m, szczególnie jesienią kiedy ryby gromadzą się w głębszej części zbiornika.

 

CZWÓRKA to szeroka miejscówka, do drugiego brzegu mamy 130m. Pod drugim brzegiem najlepiej sprawdzają się miejsca skrajne, usytuowane w okolicach tablic granicznych.
V-tka Jedna z najbardziej rozpoznawalnych miejscówek, dzięki wierzbie usytuowanej na wprost pod drugim brzegiem.
Stanowisko nr 6 – Idealne na wypady solo. Charakterystyka zbliżona do stanowiska 5. Do drugiego brzegu mamy 140m.
Siódemka to wygodna i komfortowa miejscówka nawet dla 3 karpiarzy. Ryb warto szukać wszędzie.
Ósemka to wygodna miejscówka, niestety w upalne dni nieco uciążliwa z uwagi na brak zacienienia. Jeszcze niedawno po prawej stronie była wyspa, ale postanowiła odpłynąć;-) Pozostawiła jednak po sobie bardzo urozmaicone dno. W zasięgu rzutu, lekko z prawej strony mamy znaczący uskok dna który wypłyca się w prawą stronę. Warto zarzucić tam zestawy.
DZIEWICZA 9tka
Skrajne prawe, urokliwe, na wprost w odległości 100m mamy pływającą wyspę. Tuz przed nią głęboki rów na 3,5m głębokości. Bardzo urozmaicona miejscówka.

W planach

Stanowisko 10 i 11

Dowiedziałem się od właściciela, że powstaną w 2018 roku. Jeśli tak będzie, na pewno uzupełnię swój opis.

Jak łowię?

 

Pogłowie karpi jest spore. Nie trzeba się zbytnio natrudzić by je złowić. Na pierwszym miejscu stawiam na zlokalizowanie dobrego miejsca do położenia zestawu. To 90% sukcesu. Nęcenie ograniczam do minimum, skupiając się na punktowym donęcaniu zestawu kulkami i pelletem. Nie widzę większego sensu w obfitym nęceniu, czasem efekt może być dokładnie odwrotny od zamierzonego.

 

Adrian Lis – Wataha Carp Team Poznań