SPOŁECZNOŚĆ

[userpro template=register]

PIĘKNE W SWEJ NIEDOSKONAŁOŚCI….

PIĘKNE W SWEJ NIEDOSKONAŁOŚCI….

Każdy z nas ma na sto procent w swoim komputerze taki plik pod tytułem: „ zdjęcia karpi” i o tym właśnie chciałbym napisać.

Zaczynając swoją przygodę karpiową nie myślałem o tym aby zainwestować w dobry aparat, wtedy wiadomo były większe wydatki : lepsza karpiówka, mata, haczyki lepszej firmy itd… Dysponowałem jedynie wspaniałym telefonem Samsung solid. Wiadomo można było go używać przez dwa tygodnie bez ładowania albo do otwierania piwa. Ostatnio przeglądałem swój plik i znalazłem właśnie w nim kilka zdjęć zrobionym właśnie tym telefonem – JAKIE ONE SĄ PIĘKNE W SWEJ NIEDOSKONAŁOŚCI……

Z czasem gdy ogarnąłem sprzęt karpiowy przyszedł czas na aparat. Miałem to szczęście ,że udało mi się przejąć aparat Nikon D 3000 po żonie. I zaczęło się pstrykanie. 500…1000 a nawet kilka tysięcy zdjęć później zaczęło coś wychodzić. Wiadomo internet wielka skarbnica wiedzy. Do ogarnięcia przysłona , o co chodzi w ISO, jak się ustawić, gdzie powinno być słońce…. Coś niesamowitego, ale szczerze wam powiem jest to chyba trudniejsze niż łowienie karpi. Ale cóż to za ciekawe zajęcie na zasiadce gdy się znajdzie chwilę czasu wolnego.

Bardzo lubię oglądać zdjęcia ludzi, którzy potrafią robić zdjęcia,  podczas  samego  oglądania można wiele się nauczyć i wyciągnąć sporo wniosków . Kilka rad od nieprofesjonalnego fotografa : jeżeli zamierzacie kupić aparat fotograficzny skontaktujcie się z kimś kto dopasuje go pod Ciebie, a zwłaszcza dla waszych potrzeb . Wydaje mi się ,że na początek wystarczy średniej klasy aparat bo czym wyższa półka aparatu tym więcej funkcji ustawień w których można się pogubić. Warto również usiąść z kimś kto pomorze ustawić aparat, pokarze możliwości aparatu i jak to mój kolega Daniel powiedział : „zakleić super glue wszystkim aparatom funkcje AUTO”. I tu wam powiem jest racja. O wiele piękniejsze zdjęcia wychodzą w funkcji manualu. Z tym manualem wiadomo jest sprawa trudniejsza. Trzeba więcej kombinować w ustawieniach, ale zdjęcia o niebo lepsze. Przy manualu warto jest zainwestować w jakikolwiek stojak, aby aparat był stabilny.

Kończąc wywód pamiętajcie róbcie zdjęcia, dużo zdjęć bo one są dla was wspaniałą pamiątką kiedy to sezon się skończy a wy usiądziecie do komputera otworzycie swój plik : „zdjęcia karpi” i będziecie przypominać sobie cały sezon z kim go spędziliście, gdzie …co połowiliście i nawet jak zdjęcie będzie nie wyraźne, prześwietlone to i tak będzie to Twoje zdjęcie , Twoja pamiątka piękna w swej niedoskonałości…….

Pozdrawiam amator fotografii Michał Osiak.