SPOŁECZNOŚĆ

[userpro template=register]

Pomorska Potyczka z AdderCarp 21-25.10.2020 – Eliminacja PCM2021


Rozpoczynamy w czwartek od potwierdzenia wszystkich łowiących ekip i krótkiej odprawy organizacyjno-regulaminowej. Z racji lekkich opadów nie przedłużamy i rozpoczynamy losowanie . Tak jak się można było tego spodziewać losowanie stanowisk to niemniejsze emocje, jak walka z karpiem. Po odkryciu wylosowanego stanowiska u jednych widzimy lekki uśmiech na twarzy a u innych przekleństwo wypowiadane cicho pod nosem .Co zrobić tak to jest na zawodach łowisz tam gdzie rzucił los i walczysz o jak najlepszą lokatę.


Po pierwszej dobie ku sporemu zdziwieniu ekipy sędziowskiej zostało złowionych 14 ryb więc na wadze naprawdę jest co robić . Padają też kolejne prywatne rekordy . Wszystko w kolejności ryba na wagę ,woda na głowę ,ciuchy do zmiany ,uśmiechy na twarzach. Wyłania się lider klasyfikacji z czterema złowionymi rybami.

Pogoda doświadcza na przemian słońcem i silnym wiatrem ,ale biorąc pod uwagę, że mamy koniec października nikt nie narzeka mogło być znacznie gorzej. Atmosfera jak zawsze przednia, bo i znajomych twarzy sporo, więc spotkań przy kawie z duchem wiele . Jest czas na rozmowy nie tylko o rybach, ale i o federacji i kierunku, w jakim zmierza wędkarstwo karpiowe jako sport.


Kolejne dwie doby nie przynoszą zmian na czele tabeli,ale doławiane są ogromne karpie o masie 27,520 i 28,600, które zmieniają zarówno klasyfikację big fish, jak i prowadzenie w najmniej łownym sektorze A. Drużyna ze stanowiska 33 doławiając dwa karpie 20+ zbliża się przed ostatnią nocą zawodów do liderów ze stanowiska 41 na dystans 10,470 kg co biorąc pod uwagę potencjał j. Miłoszewskiego zdaje się to niewielką różnicą.

Big Fish zawodów Marek Szczęsny 28,600 kg


Ostatnia noc zawodów jest spokojnym wyczekiwaniem dla dwudziestu dwóch ekip ,ale dla pozostałych dwóch to niekończąca się nocka. Z relacji zawodników dowiadujemy się, że paznokcie pogryzione, ścieżki wkoło namiotów wydeptane, papierosy wypalone .Jadąc na ostatnie poranne ważenie wiemy że są dwa zgłoszenia ryb ze stanowiska 33 i jedno ze stanowiska 41 ….wszystko rozbije się o kilka kilogramów lub nawet o kilkaset gram. Cisza medialna więc jesteśmy odporni na zapytania : a jak u konkurentów ? Mieli coś ? Ale matę masz mokrą…..to coś tam ważyłeś ?!?!?


Zwycięzca może być tylko jeden, takie są zawody. Co nie znaczy, że nie możemy rozdać całą masę nagród w różnych kategoriach oraz nagród losowanych dla ekip, które wyzerowały. Niech prawie każdy ma radochę w drodze do domu .

Walka do ostatniej godziny wyłoniła zwycięzców imprezy i naszych reprezentantów na PCM 2021, którymi zostali zwycięzcy sektora B Marek Szczęsny i Łukasz Szczęsny ze stanowiska 33, łowiąc w sumie 7 ryb o łącznej masie 99,400 kg.

Drugie miejsce ekipa wygrywająca sektor C ze stanowiska 41, łowiąca 7 ryb o łącznej masie 96,780 Sebastian Gołeczko Piotr Gołeczko i Zoran Radiković.

Trzecie miejsce zajęli zwycięzcy sektora A stanowisko 7 Ania Błachowiak Hubert Rachwał łowiąc jednego karpia o wadze 27.520 kg.


Wszystkim drużynom serdecznie gratulujemy a zwycięzcom życzymy udanego startu w przyszłorocznych Mistrzostwach Polski.

 Chcemy też bardzo podziękować sponsorom zawodów, dzięki którym możemy już piąty rok organizować te zawody :

AdderCarp Marek Hallas
Match Pro Krzysztof Kałużny
Wędkarski.com
Salon Wędkarski Wabik w miejscowości Góra 84-252
Salon Wędkarski RED Wejherowo

15 ryba zawodów na 15 lecie ADDER CARP – Zoran Radikowic

Big Fish zawodów Marek Szczęsny 28,600 kg

Na zakończeniu imprezy odbyła się mała uroczystość udekorowania łowcy największej ryby w ADDER CARP TEAM, tak się złożyło, iż złowionej w ubiegłym roku podczas poprzedniej edycji Potyczki. Jacek Koput – Karp 28,600


Specjalne podziękowania dla Małgorzaty Chetkowskiej za oprawę foto oraz dla Daniela Kruszyny za pomoc medialną.

Już dziś zapraszamy na 6 edycję zawodów “Pomorska Potyczka z AdderCarp 2021”, która odbędzie się w dniach 12-16.09.2021 .

Adam Chetkowski
#ACTeam