SPOŁECZNOŚĆ

[userpro template=register]

Testujemy – AIRBOMB ShotgunBaiting firmy TF Gear

Testujemy – AIRBOMB ShotgunBaiting firmy TF Gear

Rakieta do nęcenia to dość znany gadżet karpiowy który jest wykorzystywany zwłaszcza na łowiskach na których nie można używać środków pływających. Zasada działania rakiet jest prosta – generalnie ładujemy zanętę/kulki do smukłej plastikowej „tuby” o specyficznym kształcie z lotkami (przypominającej troszkę rakietę stąd nazwa). Przywiązana do żyłki rakieta wraz z zawartością jest wyrzucana w stronę miejsca nęcenia. Pływak umieszony w dolnej części rakiety sprawia, że po wpadnięciu urządzenia do wody, następuje obrót i zawartość rakiety wysypuje się do wody. Proste rozwiązanie, skuteczne ale specyficzna budowa sprawiała, że rakieta gubiła cześć swojego ładunku po drodze. Rozwiązano ten problem w ewolucji tego urządzenia i tak powstał SPOMB. „Zamknięta” rakieta z systemem który otwiera się dopiero w chwili uderzenia o wodę. Genialne rozwiązanie (chronione patentem) które sprawiło, iż nęcenie stało się jeszcze bardziej celne, można narzucić zanętę odpowiednio klipsując żyłkę niemal na sam zestaw. Oczywiście specyficzna konstrukcja uporała się z problemem gubienia zawartości po drodze, jak również aerodynamiczny kształt przełożył się na jeszcze dalsze dystanse jakie osiągnąć można nęcąc SPOMBem.

Firma TF Gear wypuściła na rynek produkt o nazwie AIRBOMB ShotgunBaiting. Budową, bardzo podobna konstrukcja do SPOMBa ale AIRBOMB posiada jedną zasadniczą cechę – może otworzyć się w locie uwalniając zanętę przed miejscem w którym opada na wodę rozsiewając swą zawartość!! Specyficzna budowa sprawia, iż dopiero szarpnięcie elementu w tylnej części rakiety, otwiera nam urządzenie umożliwiając jego załadunek jak również otwiera go w locie. Niby zbędny bajer ale… Nie na wszystkich łowiskach ryby przyzwyczajone są do plusku uderzających o wodę SPOMBów. Dwa, AIRBOMB umożliwia nam rozrzucanie zawartości (kulki, partykularna zanęta) dzięki czemu możemy stworzyć dywan z zanęty. Specyficzna budowa SPOMBów i zasada działania sprawia , iż zanęta prezentowana jest na dnie w formie skupisk (oczywiście w zależności od głębokości na której łowimy zanęta „rozchodzi” się na różnym obszarze na dnie w czasie opadania). Osobiście miałem okazję testować produkt firmy TF Gear. Pierwsze wrażenie w czasie montażu… myślę sobie dziwne ustrojstwo, metalowy pierścień, koraliki jakieś, zapinanie o specjalny drucik w czasie rzutu. Trzeba zrozumieć metodę montażu i działania AIRBOMB ale po chwili wszystko staje się banalne!! Otwieramy AIRBOMB pociągając za drucik do którego mocujemy krętlik, umieszczamy wybrany rodzaj zanęty w środku, pociągamy znów drucik wspomniany wcześniej by zamknąć rakietę. Następnie metalowy pierścień zaczepiamy o specjalnie wygięty drucik przy lotce z tyły i rzucamy! Ważne by zaklipsować żyłkę kilka metrów bliżej gdyż otwierająca się w powietrzu rakieta wysypuje swą zawartość która przemierza jeszcze kilka metrów rozsiewając zawartość na obszarze ok. 1 m kwadratowego (na powierzchni). Przyznam szczerze, że byłem pozytywnie zaskoczony możliwościami jakie daje nam rakieta TF Gear. Osobiście preferuje „rozsiewanie” zanęty zwłaszcza kulek więc jak najbardziej AIRBOMB jest urządzeniem które na pewno zagości w moim wyposażeniu! Podsumowując – AIRBOMB to świetne uzupełnienie naszego „arsenału rakietowego” pozwalające rozsiewać nam zanętę równomiernie na większym obszarze lub tylko „nad zestawem”. Dzięki specyficznym sposobie działania nie powoduje hałasu i spada na wodę poza obszarem gdzie mamy zestawy więc jest świetną alternatywą zwłaszcza gdy ryby nie są przyzwyczajone do częstego spombowania lub gdy łowimy ostrożne ryby z podchodu. Jedyny minus jaki dostrzegłem to dosyć ciężki powrót rakiety do brzegu zwłaszcza w początkowej fazie zwijania – być może to moja błędna technika i zbyt wolne zwijanie zestawu ale… Trening czyni mistrzem, a więc muszę jeszcze porzucać BOMBAMI!!

Jeśli macie jakieś produkty które chcielibyście abyśmy przetestowali – piszcie do nas!! Jeśli jesteś dystrybutorem/sprzedawcą wyślij do nas sprzęt, a my go przetestujemy i wyrazimy szczerą opinię redakcyjną!

Pozdrawiam Mariusz Niedźwiecki  email: testcp@carppassion.eu