SPOŁECZNOŚĆ

[userpro template=register]

V Karpiowego Turnieju Miast w Starym Sączu 2018

W dniach 14-17 czerwca na górnym stawie w Starym Sączu rozegrana została kolejna edycja “Turnieju Miast”, a na starcie stawiły się zespoły z Łańcuta, Gorlic, Jasła, Rzeszowa, Starego Sącza i Mielca.

Pomimo deszczowej aury jaka towarzyszyła nam w początkowej fazie imprezy, każdy z uczestników był gotów do podniesienia rękawicy, jaką rzuciło nam kapryśne, ale i hojne łowisko w Starym Sączu.

Początek był bardzo obiecujący, gdyż po upływie zaledwie dwóch godzin na macie pojawiła się pierwsza z ryb jaką był Amur. Waga pokazała ponad 15 kg, co rozbudziło apetyty wszystkich wędkarzy, a Ci nie zawiedli się, gdyż do wieczora złowionych zostało jeszcze kilka pięknych karpi i amurów.

Noc również przyniosła nam wiele emocjonujących holi, co nie zmieniało się także w kolejnych dniach rywalizacji, która stawała się coraz bardziej emocjonująca, a to za sprawą ryb, które to dźwiękiem sygnalizatorów wynagradzały coraz to większą liczbę zespołów.

W amoku sportowej walki oczywiście nie zapomnieliśmy o tym co najważniejsze, czyli o wspólnym dzieleniu tej pięknej pasji, jaką bez wątpienia jest wędkarstwo. Nie zabrakło opowieści przy grillu, a także przeżywania sportowych emocji, jakie dostarczyły nam właśnie rozpoczynające się Mistrzostwa Świata w Rosji.

Z każdym kolejnym “odjazdem” na twarzach uczestników pojawiał się uśmiech i zarazem smutek, gdyż do zakończenia zawodów w otoczeniu tych jakże malowniczych terenów było coraz bliżej. Ostatecznie rywalizacja była tak zacięta, że do ostatniej chwili niewiadome było kto wygrał, a nawet który z zespołów znalazł się na trzecim miejscu.

Po długim oczekiwaniu i podliczeniu wyników okazało się, że tytuł na kolejny rok zostanie w rękach rzeszowian, którzy z wynikiem 194 kg zwyciężyli wyprzedzając kolegów z Gorlic zaledwie o 2 kg. Nie mniej emocji było podczas walki o trzecie miejsce, która również toczyła się do ostatnich minut pomiędzy zespołami z Łańcuta i Mielca. Koniec końców to wędkarze znad Wisłoki z wynikiem 119 kg uplasowali się na najniższym stopniu podium. Czwarte miejsce przypadło Łańcutowi (104 kg), zaś na piątej i szóstej lokacie uplasował się Stary Sącz (76 kg) i Jasło (26 kg).

Jest nam niezmiernie miło, że po raz kolejny mogliśmy dzielić swoją pasję w tak doborowym towarzystwie, lecz szczególne podziękowania kierujemy do osób bez których te zawody nie miały by się prawa odbyć, a mowa oczywiście o organizatorach, którzy dokonali wszelkich starań, aby łowisko było dla nas dostępne w całości, i to się udało. Szczególne słowa uznania również dla naszych sponsorów Shimano i Starbaits, którzy zadbali o to, aby żaden z uczestników nie wyjechał z pustymi rękoma. Nagrodą główną za największą rybę zawodów był zaś kołowrotek Shimano Ultegra Spod XTD, a te wspaniałe nagrody nie byłyby możliwe, gdyby nie zaangażowaniu Krzysztofa Piechoty ze sklepu Pescadorbaits, który po raz kolejny przekonał tak znaczące firmy na naszym karpiowym rynku, że warto włączyć się w piątą już edycję Turnieju Miast.

Ostatecznie waga wszystkich złowionych ryb wyniosła 711 kg, co jest kapitalnym wynikiem, lecz mamy nadzieję, że za rok spotkamy się po raz kolejny, aby ten rezultat poprawić!

 

(tekst i foto organizator imprezy)