SPOŁECZNOŚĆ

[userpro template=register]

V Maraton Karpiowy Służby Więziennej – UROCZYSKO KARPIOWE

W sobotę 22-go czerwca po raz piąty Uroczysko Karpiowe gościło funkcjonariuszy Służby Więziennej startujących w Maratonie Karpiowym Służby Więziennej. Na starcie zameldowało się 38 dwuosobowych drużyn.
Po emocjach związanych z losowaniem stanowisk rozpoczęły się jak zawsze pełne wędkarskich przygód połowy. Większość drużyn mogła cieszyć się złowionymi rybami. A czas spędzony nad wodą w towarzystwie kolegów i pięknych okolicznościach przyrody pozytywnie wpłynął na ich samopoczucie.

Niektórzy wykorzystując czas wakacji zabrali na zawody swoich synów, aby poczuli atmosferę wędkarskiej przygody. Mamy nadzieję, że stanie się to tradycją w kolejnych Maratonach……
Walka o złowienie największych ryb tradycyjnie trwała do ostatnich minut, a o wszystkim, jak zawsze zadecydowało ostatnie poranne ważenie.

W poniedziałek rano puchary i nagrody zwycięzkim drużynom wręczyli Z-ca Dyrektora ZK Nr 1 w Strzelcach Opolskich ppłk. Leszek Jankowski, Przewodniczący ZG NSZZFiPW w Warszawie Czesław Tuła i Przewodnicząca ZO NSZZFiPW w Opolu Danuta Malkusz. Upominki w postaci zanęt wędkarskich dzięki firmie Genlog otrzymali wszyscy startujący zawodnicy. Łowcą największego karpia zawodów o wadze 20,52 kg okazał się Mateusz Kmita z ZK Zabrze.

Zostały również przyznane nagrody za pierwszą rybę, najmniejszą rybę oraz największego amura.


Tytuł Mistrzów Służby Więziennej zdobyła drużyna, która uzyskała najwyższą wagę łączną pięciu najcięższych złowionych ryb, w składzie: Marcin Gzyl, Paweł Nosal ( ZK Tarnów ) z wynikiem 84,89 kg. Drugie miejsce Mateusz Kmita, Sebastian Zawidzki ( ZK Zabrze ) -82,96 kg. Trzecie miejsce Artur Kowalik, Rafał Drost ( AŚ Gliwice ) – 77,74 kg.
Właściciele Uroczyska Karpiowego państwo Katarzyna i Krzysztof Rosner za wieloletnią współpracę i przychylność dla naszej imprezy otrzymali oryginalny ,,więzienny,, upominek, który wita obecnie gości Rybaczówki.


Organizatorzy pragną bardzo gorąco podziękować wszystkim osobom, organizacjom i firmom zaangażowanym we wsparcie imprezy oraz ufundowane puchary i nagrody: Dyrektor Okręgowy Służby Więziennej w Opolu, Dyrektor Zakładu Karnego Nr 1 w Strzelcach Opolskich, PZU, ZG NSZZFiPW w Warszawie, ZO NSZZFiPW w Opolu, OT NSZZFiPW przy ZK nr 1 Strzelce Opolskie, OT NSZZFiPW w Sierakowie Śląskim, OT NSZZFiPW przy AŚ Gdańsk, Rolnik, PPO w Strzelcach Opolskich, Genesis Carp, Genlog, Łowisko Tuszynek oraz Stowarzyszenie Oficerów Więziennictwa

tekst i foto
Krzysztof Nocoń; Krystian Skrzeczyński