SPOŁECZNOŚĆ

[userpro template=register]

VBG – do zadań specjalnych

Czy rozmiar ma znaczenie ?Kulki karpiowe 20mm+VSprzynęty do methodfeeder.

Zanim sezon karpiowy ruszył na dobre, dostałem informację, że AdderCarp poszerza swoją ofertę przynęt i zanęt serii VBG. Z sentymentu do methody, od której wszystko się zaczęło, postanowiłem, że w tym roku przyjrzę im się dokładnie i zdecydowanie częściej na włosie będę wieszał przynęty o połowę mniejsze.


Długo nie myśląc złożyłem zamówienie na przysłowiowy „karton” mikropeletów, dumbelsów, pop up’ów, peletówhaczykowych o kalibrze mniej więcej 10mm. Przynęty te nie są mi obce, a nawet rzekłbym, że znam jebardzo dobrze bo jak wcześniej wspominałem,feederowi poświęciłem kilka bitych lat.
Dziś chciałbym się skupić tylko i wyłącznie na rozmiarze i rodzaju przynęty, więc do sedna. Początek sezonu, pierwszą zasiadkę na dzikiej wodzie 22 ha realizuję zgodnie z planem i zawsze minimum jeden zestaw ląduje w wodzie na serię VBG.


Jest wcześnie rano, odzywa się sygnalizator , w kołysce jest fajny golas a w pysku ma hak na którym wiszą 2 żółte dumbelsy podwieszone okrojonym pop up’em.


Sezon ruszył na dobre,mijają kolejne zasiadki , udaję mi się wyholować jeszcze kilka karpiiz czego zdecydowana większość połakomiła się na małe przynęty. Często łowię z kobietą, mamy 4 zestawy w wodzie i najczęściej podnoszony był właśnie ten „ delikatny”. Czy to przypadek ? Nie wiem… nie chcę snuć żadnych teorii, tylko podzielić się swoim doświadczeniem. Przypomina mi się zasiadka na łowisku w Bobolicach na początku sezonu, tydzień po zejściu lodu z wody, gdzie dwa dni siedziałem bez brania i dopiero gdy zszedłem z gramatury przynęty udało mi się złowić, chyba 3 ryby. Najlepszą przynęta z serii VBG są dla mnie dumbelsy i popki, ponieważ bardzo długo leżą w wodzie I śmiało możemy sobie pozwolić na to żeby taki zestaw wywieźć i następnego dnia mieć pewność, że przynęty będą nadal wisieć pod hakiem. Oczywiście, rozmiar haka też zmieniłem na mniejszy zgodnie z zasadą dobierania go do przynęty a nie pod daną rybę.

Pellety mogą być dobrą opcją, wtedy kiedy łowimy aktywnie z rzutu, ponieważ szybko pracują w wodzie I taki zestaw trzeba co jakiś czas przerzucać. Głównym problemem mogłoby wydawać się to, że nasze „rodzynki” będzie pobierała w większości drobnica i co chwilę będą jakieś wskazania na sygnalizatorze. Przyznam szczerze, że raz zapięła mi się wzdręga i raz lin, co potrafi się też zdarzyć używając haków o rozmiarze 2 i kulek 20mm. Jeżeli dochodziło do takich sytuacji zawsze zwiększałem długość włosa .Powoli zaczyna się okres, na który czeka każdy karpiarz, na zewnątrz zdecydowane ochłodzenie, woda już też nieco chłodniejsza.

Idzie jesień, będziemy polować na te największe ryby, które zaczną uzbrajać się w pokarm na zimę. Ja póki co nie wyciągnę ze swojej torby pudełeczek z napisem VBG, zostaną tam one na zawsze. Poniżej będzie kilka fotek z moich wypraw, ale pozwólcie , że nie będą to tylko przynęty  Jeżeli komukolwiek przydadzą się moje informację i spostrzeżenia zawarte tutaj, będzie mi niezmiernie miło.

Pozdrawiam. Kacper Walczak Team AdderCarp