SPOŁECZNOŚĆ

[userpro template=register]

WCC z poziomu Ekranu Monitora – Daniel Kruszyna

Z pamiętnika młodego redaktora portalu Carppassion, pomijając wcześniejsze zainteresowanie tą imprezą sięgające 13 lat wstecz, w roku 2012 pierwszy raz obserwowałem tą imprezę bardziej wnikliwie i tak było w tym roku. W końcu poznając wielu uczestników tych zmagań musiał bym wspiąć się na wyżyny ignoracji, by udawać, że ta impreza nie robi na mnie wrażenia.

kliknij – zobacz miejsca Polaków

Organizacja tej imprezy to ogromne przedsięwzięcie, do czego dochodzono wiele lat, bo w tym roku mamy XXI edycję. Nie będziemy tutaj zbytnio drążyć w jakim budżecie poruszają się organizatorzy, mający do dyspozycji potężny kapitał, ale każdy zdaje sobie sprawę z tego jakże oczywistego faktu. “NO MONEY – NO PLAY”

Parada flag, najpiękniejszy element pierwszych chwil na WCC. Nie wiem czy każdy wie, ale konieczność posiadania flag państwowych wymusza regulamin, ale chyba nie trzeba do identyfikacji ze swą narodowością zbytnio zmuszać nikogo.

fot. WCC OFICIAL SITE

Wróćmy do roku 2006 i pierwszego sukcesu Polskiej Ekipy, która to w składzie Mariusz Ciach / Jarosław Płochocki sięgnęła po pierwsze zwycięstwo polskiej drużyny w tym spektakularnym wydarzeniu. Na zdjęciu, widzimy wiele osób do dziś rozpoznawalnych w naszej”Karpiowej Polsce”. Widzicie pierwszego szefa PFWK ??? Piotra Janusza, na tym zdjęciu prosto ze swojej 18-nastki.

fot. WCC OFICIAL SITE

W tamtych czasach, i do dziś kluczową postacią polskiego obozu podczas WCC, był Leszek Rutecki, można śmiało powiedzieć Ojciec chrzestny polskich teamów po dzień dzisiejszy.

fot. WCC OFICIAL SITE

W późniejszych latach, gdy zacząłem poznawać polskich uczestników tych imprez, uczestniczyłem w aukcji Patery za zwycięstwo sektorowe jednego z uczestników – Krzysztofa Sikory, który to w parze z Tomkiem Goryńskim dostąpili zaszczytu zwycięstwa w sektorze JET FISH w roku 2011.

Zawsze inspirowała mnie ta impreza. Generalnie jej oprawa stała się wyznacznikiem moich norm jakości w organizowaniu imprez, ze szczególnym zwróceniem uwagi na oprawę wizualno-medialną

Później nadszedł, wielki sukces jaki osiągnęli Krzysztof Charmuszko, Andrzej Walczak oraz Gabriel Starzec. Zapewne wielu pamięta dramatyczne okoliczności ostatnich kilkunastu minut imprezy. To były emocje

fot. WCC OFICIAL SITE

Równie wielkie jak zobaczyć to trofeum z bliska, tak na wyciągnięcie “obiektywu”

Oczywiście należy również pamiętać o roku 2015 i wspaniałym starcie Ekipy Adrian Modzelewski, Jan Zawada oraz Robert Skibniewski, zakończonym przez tą ekipę na 4 miejscu wraz ze zwycięstwem sektorowym

fot. WCC OFICIAL SITE

Oraz 2016 roku i niesamowitej walce o podium w wykonaniu załogi Jacek Wojciuch, Wojciech Janoszek i Piotr Bursa , którzy tą rywalizację zakończyli na II Miejscu.

fot. WCC OFICIAL SITE

Przyszedł rok 2017, i zwycięstwa sektorowe Carp’R’Us – Marcin Mizera, Karol Majewski, Krzysztof Kozber oraz zwycięstwo w sektorze Avid- Leszek Rutecki i Krzysztof Mróz , później nadszedł rok 2018 w którym Polskim Ekipom się nie powiodło i złowiliśmy jednego karpia

fot BAITZONE PROFIL FB

W tym roku, Polskie drużyny znowu wypadły znakomicie. Od początku ton rywalizacji na podium nadawali Jarosław Dąbrowski, Karol Olejnik i Grzegorz Turowski,

fot. WCC OFICIAL SITE

którzy w III dobie zawodów oddali prowadzenie na rzecz Rosjan a w IV na rzecz wspaniale finiszujących Polaków, który wykorzystali wspaniałą kartę od losu, wyciągając zwycięskie stanowisku z ubiegłego roku.
Henryk Kolender, Wojciech Kędzierski, Tomasz Krupa – wspaniała postawa !!!!!

fot. WCC OFICIAL SITE

Jednak to co wydarzyło się przed ostatnią dobą przeszło nasze najśmielsze oczekiwania. Po 20-sto kilogramowej rybie, i wspaniałym osiągnięciu, jakim jest złowienie karpia o wadze 29,80 (wyrównany rekord WCC) oraz obecny Big Fish Imprezy w roku 2019 Ta ekipa może zrobić nam wspaniałą niespodziankę o poranku. Dawid Wysocki, Bartek Rakocy, Zachariasz Walkowiak, Już raz wywołaliśmy ich do tablicy, zrobili nam tą przyjemność, dając w prezencie szansę na zwycięstwo dla III ekipy z Polski.
Nie chcemy tutaj przekreślać szans innych zespołów, bo formuła 3XBig fish może namieszać nawet w ostatniej godzinie imprezy, ale……..

fot. WCC OFICIAL SITE
fot. WCC OFICIAL SITE

Jedni mają plażę inni las, były las………. , rozmawiając z kilkoma innymi teamami każdy zdawał sobie sprawę po losowaniu jak może być ciężko, ale…………

fot. WCC OFICIAL SITE

A jeszcze inni mogą w tak pięknym stylu świętować sukcesy.
Zazdrościmy ??? OCZYWIŚCIE 🙂

fot. WCC OFICIAL SITE

Czy ta tabela ulegnie zmianie ???? ………….. Jest godzina 01:50 , ostatni raport z północy. Nastawiamy budzik na 07:50 i czekamy na tą upragnioną rybę , a może ryby, dające ZWYCIĘSTWO polskiej drużynie. W końcu kilka ekip już zapunktowało!!!!

TABELA – KLIKNIJ
TABELA – KLIKNIJ

W przeciwnym wypadku, pozostanie nam i tak wielka radość, którą będziemy mogli podziwiać podczas ceremonii zakończenia imprezy o godzinie 13:00, która będzie transmitowała oficjalna strona imprezy.
http://www.worldcarpclassic.com/