SPOŁECZNOŚĆ

[userpro template=register]

BIG MAMA by ADDER CARP

Wczytuję mapę...

Data/Czas
Date(s) - 11/07/2019 - 14/07/2019
10:00

Lokalizacja
Jezioro Tuszynek

Kategorie


Regulamin zawodów „BIG MAMA by ADDER CARP”

1. Zawody rozegrane zostaną nad Jeziorem Tuszynek w dniach 11-14.07.2019.
2. W zawodach weźmie udział 11 drużyn dwuosobowych. Każda drużyna łowi na 4 wędki. Wpisowe wynosi 750 zł od drużyny. Prosimy o zgłoszenia na adres @ : achetkowski@adder.pl. Szczegóły odnośnie imprezy pod nr Tel 605101180
W tytule zgłoszenia należy wpisać: Big Mama by AdderCarp, w treści imiona i nazwiska członków drużyny wraz z numerem kontaktowym do kapitana po czym w wiadomości zwrotnej otrzymują państwo dane do przelewu i regulamin zawodów.


3. O udziale w zawodach decyduje kolejność zgłoszeń mailowych oraz dokonanie wpłaty wpisowego. Startujący zobowiązani są do wpłaty startowego w terminie 10 dni od daty zgłoszenia startu w zawodach. Organizator przewiduje możliwość rezygnacji z udziału w zawodach wraz ze zwrotem wpisowego po wcześniejszym mailowym i telefonicznym zgłoszeniu do dnia 10,.06.2019.Po tym terminie startowe nie będzie zwracane. W czasie trwania zawodów obowiązuje regulamin:
3.a – dopuszcza się uczestnictwo TEAM RUNNERA na pełnych prawach zawodnika – opłata dodatkowa 150zł.
4 .Zawody maja charakter towarzyski a rozgrywane będą rzutowymi technikami połowu i nęcenia.
5.Rywalizacja o zwycięstwo w zawodach będzie się toczyć w myśl reguły 2 x big mama 15+ ,czyli zwycięska będzie ta drużyna która złowi dwie największe ryby powyżej 15 kg.
6.Klasyfikowane będą karpie i amury o masie powyżej 15kg czyli minimum 15,01 kg.
7. O zwycięstwie decyduje łączna waga klasyfikowanych ryb. W przypadku identycznej wagi decydować będzie największa ryba , a w przypadku identycznej wagi największej ryby, waga drugiej klasyfikowanej ryby.
7.a W przypadku braku ryb klasyfikowanych kolejność odbierania nagród odbywa się drogą losowania.
8.Wszystkie drużyny zostaną nagrodzone atrakcyjnymi nagrodami rzeczowymi, a zwycięscy dodatkowo statuetkami okolicznościowymi. Kolejność wręczania nagród odbędzie się wedle zajętych miejsc w zawodach a drużyny które nie złowią ryb klasyfikowanych zostaną losowo wyznaczone do odebrania nagród. Dodatkowo każda drużyna przy losowaniu otrzyma od organizatora atrakcyjny upominek niespodziankę.
9. Zbiórka zawodników, rejestracja drużyn odbędzie się w dniu 11.07.2019 od godziny 10.00 na polanie przy stanowisku nr 2 . Rozpoczęcie zawodów i losowanie stanowisk odbędzie się o godz.10.30. Po losowaniu drużyny rozjadą się na stanowiska i rozpoczną przygotowanie do zawodów.
10.Gruntowanie i markerowanie łowiska może odbywać się tylko z brzegu. Również w przypadku używania modeli RC. Team może stosować maksymalnie 2 markery spławikowe (wypuszczane)
11.Przez cały czas trwania zawodów wolno stosować rzutowe techniki łowienia i nęcenia
Grube nęcenie typu spomb/rakieta/pet łyżka na długiej rączce itp. może się odbywać tylko w wyznaczonych strefach czasowych, dodatkowo zezwala się używanie modeli RC przez cały okres trwania zawodów. Lekkie nęcenie np.kobra, łyżka na krótkiej rączce, proca przez cała dobę .
Organizator dla osób preferujących rzutowe techniki połowów wyznacza godziny umożliwiające GRUBE NĘCENIE w sposób następujący :
1 dzień zawodów – czwartek 11.09.2019-wolno nęcić z brzegu od momentu wejścia na wylosowane stanowiska do godz.16.00 .(zestawy lokujemy w łowisku od godz. 15.00)
2 dzień zawodów – piątek 12.09.2019 – wolno nęcić w godzinach 12,00-16.00.
3 dzień zawodów- sobota 13.09.2019– identycznie jak dzień 2
4 dzień zawodów niedziela 14.07.2019 – zakaz nęcenia ..
12. Wędkowanie rozpoczyna się w czwartek o godzinie 15.00 a kończy w niedzielę o godz. 10.00. Nagrody zostaną wręczone o godz. 11.30 na polanie przy stanowisku nr 2 .
13. Ważenie złowionych ryb odbywać się będzie codziennie w czasie trwania zawodów w godzinach 9.00 – 11.00, i w razie konieczności i dużej ilości Big Mamusiek po powiadomieniu sędziów na bieżąco.
14. Dozwolone jest łowienie wyłącznie metodą włosową maksymalnie na 4 wędki na drużynę.
15. Dozwolone jest ustawienie maksymalnie dwóch (wypuszczanych)markerów w łowisku dla teamu.
16. Zabrania się stosowania przynęt zwierzęcych,oraz nęcenia wszelkimi ziarnami i orzechami z wyłączeniem kukurydzy konserwowej-puszkowej oraz gotowanej konopi.
17. W przypadku holu ryby która wpłynie w stanowisko sąsiedniej drużyny a ta nie zgłosi protestu ryba zostaje zaliczona do klasyfikacji.
18. Po zajęciu stanowisk zabrania się poruszania samochodami wokół łowiska, oraz rozpalania ognisk a także spożywania alkoholu. Uprasza się o odstawienie samochodów na miejsca do tego wyznaczone.
19. Organizatorzy i właściciel łowiska proszą o zachowanie ciszy oraz porządku na stanowiskach w trakcie jak i po zawodach. (organizatorzy zaopatrzą uczestników w worki na śmieci, które uczestnicy zabierają ze sobą po zakończeniu łowienia)
20. Do czasu dotarcia sędziego z wagą, ryby muszą być przetrzymywane w workach karpiowych po jednej sztuce w worku. W zawiązku z możliwością złowienia wielu BIG MAMUSIEK 😉 radzimy zabrać ze sobą większą ilość worków. Worki z rybami należy zanurzać na głębokości umożliwiającej ich swobodne pływanie.
21. Obowiązuje konieczność posiadania podbieraka karpiowego o wymiarach nie mniejszych jak 1,00 x 0,80 metra, maty karpiowej, oraz środka dezynfekującego rany ryb. Sędziowie dokonają sprawdzenia podczas ważenia.
22. Sędziowie weryfikują stosowanie się do regulaminu zawodów, a w razie jego naruszenia mają prawo do zastosowania upomnienia / nagany i dyskwalifikacji drużyny bez prawa zwrotu opłaty startowej. Drużyna ukarana ma prawo do odwołania się od nałożonej kary w trakcie trwania zawodów. Ostateczną decyzje w sprawie odwołania od kary podejmuje organizator.
23. Organizator nie ponosi odpowiedzialności za straty w sprzęcie i wyposażeniu zawodników wynikające z jakichkolwiek przyczyn.
24. Wszelkie spory rozstrzyga organizator/sędzia. W przypadku niekorzystnych warunków atmosferycznych organizator ma prawo przerwać zawody. Organizator zastrzega sobie prawo do zmiany regulaminu (nanoszenia poprawek) do czasu rozpoczęcia zawodów.

Link do strony łowiska : STRONA INTERNETOWA ŁOWISKA