SPOŁECZNOŚĆ

Zamknij
Podstawowe informacje
*
*
Siła hasła
Szczegóły profilu
Upload a profile picture
Take Photo
Upload photo
Take Photo
Upload photo
Take Photo
Profile społecznościowe

I CYPRINIADA MAŁOPOLSKA

Wczytuję mapę...

Data/Czas
Date(s) - 10/05/2018 - 13/05/2018
09:00 - 12:00

Lokalizacja
KUTER PORT ŁOWISKO

Kategorie


REGULAMIN SZCZEGÓŁOWY

1. W zawodach startuje 15 dwuosobowych drużyn
2. Zawody odbywają się w klasyfikacji drużynowej na dwuosobowych stanowiskach
3. Każdy z zawodników łowi na dwie wędki (4 wędki na jedną drużynę),tylko metodą gruntowo-włosową. Zakaz używania drgającej szczytówki i metody spławikowej. UWAGA po sygnale rozpoczęcia zawodów nie ma możliwośći przywożenia zanęt i sprzętu do łowienia.
4. Dozwolone jest korzystanie maksimum z dwóch markerów (bojek) do oznaczenia łowiska (maksymalnie dwa markery na drużynę) o ile nie ograniczy to możliwości łowienia innym startującym.
5. Nęcenie odbywa się wyłącznie z brzeg (w obrębie wyłącznie swojego stanowiska) . Nęcenie „głośne” dozwolone jest wyłącznie w wyznaczonych godzinach tj, 11-12 oraz 16-17 przy użyciu tzw. rakiet, spomb, „pet” kule zanętowe.
6.Przez całą dobę dopuszcza się nęcenie ciche – kobra, proca.ZAKAZ UŻYWANIA ŁÓDEK ZDALNIE STEROWANYCH ORAZ ŚRODKÓW PŁYWAJĄCYCH.
7. Zawody będą się odbywać zgodnie z zasadą złów i wypuść

8. ZAWODY ODBYWAJĄ SIĘ NA ŻYWEJ RYBIE – złów i wypuść. Do klasyfikacji punktowej zalicza się ryby : Karp, Amur o wadze od 4 kg wzwyż.
Do klasyfikacji ogólnej zaliczana będzie waga 3 największych złowionych ryb przez drużynę.
Wyholowaną rybę trzeba niezwłocznie zgłosić telefonicznie sędziemu ( na zawodach będzie dwóch sędziów). Sędzia waży rybę i wpisuje ją do karty połowów. Na karcie składają swój podpis sędzia oraz zawodnik, który złowił rybę. W przypadku złowienia amura (chodzi o delikatność ryby), należy natychmiast zgłosić to sędziemu, a ważenie ryby trzeba przeprowadzić jak najszybciej!
Amura po zważeniu należy zaraz wypuścić do wody.

9. Ważenie złowionych ryb będzie się odbywać w godzinach 9-11 i 17 – 18 oraz w miarę możliwości.
10. Złowione ryby po zważeniu przez sędziego niezwłocznie są wypuszczane do wody.
11. Do czasu przybycia sędziego ryba ma być przechowywana we worku
karpiowym 1 karp jeden worek (nie dotyczy amura).
Każda z drużyn musi mieć w swoim wyposażeniu matę karpiową , środki odkażające oraz podbierak min 90 cm – (worki karpiowe min 3 sztuki na drużynę).
Brak tych akcesoriów będzie karany wykluczeniem drużyny z zawodów. Akcesoria będą sprawdzane przed rozpoczęciem zawodów przez sędziów.
12. Podczas podbierania i odhaczania ryby, należy zachować szczególna ostrożność by jej nie pokaleczyć.
13. Hol ryby musi być przeprowadzony w swoim łowisku. Jeśli ryba zahaczy o żyłki drużyny sąsiadującej, mogą oni zgłosić (ale nie muszą) protest. W przypadku zgłoszenia zasadnego protestu ryba może nie być zaliczona do punktacji.
14. Ryba holowana przed sygnałem zakończenia zawodów może być podebrana po sygnale -koniec zawodów. ( nie ma czasu holowania )
15. Dopuszcza się start TEAM RUNERA ( jeden Team Runer na drużynę ) – który ma pełne prawa zawodnika tz. może rzucać , holować, podbierać, nęcić itd. TEAM RUNER w razie jak drużyna zajmie punktowane miejsce nie otrzymuje pucharu i nagród.
16. W momencie opuszczenia przez drużynę stanowiska należy wyjąć zestawy z wody.
17. Podczas trwania zawodów na stanowisku musi być stale przynajmniej jeden z zawodników lub Team Runer
18. Zawodnicy zobowiązani są do zachowania porządku i ciszy po 22 . Na jednym stanowisku dopuszcza się możliwość pobytu 3 osób odwiedzających tylko za zgodą sędziego , osoby mogą przebywać tylko do godziny 22 00
19. Uczestnicy wyrażają zgodę na publikację zdjęć na stronach internetowych.20. Zakaz spożywania alkoholu.
21. Po sygnale rozpoczęcia zawodów nie będzie możliwości wyjechania samochodem ze stanowisk .
22. Biorąc udział w zawodach uczestnicy wyrażają zgodę na wykorzystywanie oraz rozpowszechnianie swojego wizerunku w filmach wideo oraz zdjęciach.
23. W przypadku niestosowania się do powyższego regulamin organizator ma prawo zdyskwalifikować zawodników.
Zdyskwalifikowanej drużynie nie przysługuje prawo do zwrotu opłaty startowej lub innych poniesionych kosztów.
24. Organizator ma prawo do zmiany regulaminu w każdym momencie, jednak będzie to uprzednio konsultowane z zawodnikami. Organizator nie ponosi odpowiedzialności za nieszczęśliwe wypadki wynikłe podczas trwania zawodów. W razie niesprzyjających warunków pogodowych lub innych nagłych zdarzeń, organizatorzy mogą przerwać, lub wcześniej zakończyć zawody. W ostatnim przypadku, klasyfikacja generalna liczona będzie według stanu w momencie przerwania imprezy.
25. Kary porządkowe za złamanie regulaminu i niestosowne zachowanie :
a. upomnienie, pouczenie
b. pierwsze ostrzeżenie – żółta kartka wykluczenie z łowienia na 4 godzin.
c. drugie ostrzeżenie – dyskwalifikacja
26. Udział w zawodach jest jednoznaczny z akceptacją regulaminu.