SPOŁECZNOŚĆ

[userpro template=register]

Mistrzostwa Polski Juniorów 2019 – Wygonin

Wczytuję mapę...

Data/Czas
Date(s) - 28/08/2019 - 01/09/2019
08:30 - 13:00

Lokalizacja
Łowisko Wygonin

Kategorie


Druga edycja Mistrzostw Polski Juniorów odbędzie się ponownie na Wygoninie. Wodzie doskonale znanej każdemu karpiarzowi w Polsce, dającej niesamowite możliwości do organizacji zawodów rzutowych. Impreza po raz kolejnych będzie eliminacjami do jednych z najbardziej prestiżowych zawodów wędkarskich dla juniorów – European Carp Championship for Juniors rozgrywanych na czeskim Katlov. Pierwsza edycja cieszyła się dużym zainteresowaniem zarówno zawodników jak i sponsorów, a atmosfera i walka fair play uczyniły z niej niezapomnianą dla wszystkich imprezę. W tym roku jednak przedział wiekowy zawodników na Mistrzostwach Polski Juniorów to 13-21 lat.

 

 

ORGANIZACJA

Organizatorem zawodów jest Łowisko Wygonin oraz Easyfishing.pl. Mają oni prawo do zmiany regulaminu oraz zasad rozgrywanych zawodów. Biorący udział w zawodach są zobowiązani do przestrzegania regulaminu, pod rygorem usunięcia z zawodów bez zwrotu opłaty. W przypadku rezygnacji z udziału w zawodach organizator nie zwraca opłaty wpisowej. Teamy startujące w zawodach wyrażają dobrowolną zgodę na ich filmowanie oraz fotografowanie jak i publikację wizerunków do publicznej wiadomości, również ze złowionymi rybami.

Mistrzostwa Polski Juniorów – to zawody rzutowe i korzystanie z środków pływających oraz łódek zdalnie sterowanych jest zabronione. Dopuszczalne jest sondowanie Deeperem- metodą rzutową.

 

Data rozpoczęcia: 28.08.2019r.
Data zakończenia: 1.09.2019r

 

Rejestracja:

Rejestracja zawodników, odbywa się w niedzielę, 28.08.2019r. od godziny 8:30 i trwa do godziny 10:00 tego samego dnia. Rejestracja jest obowiązkowa, odbywa się na podstawie dokumentu tożsamości. Miejsce rejestracji – Parking Łowiska Wygonin / Miejsce przepraw.

Losowanie: 

Losowanie stanowisk odbedzie się w niedzielę, 28.08.2019r. około godziny 10:30

 

TERMINARZ

Środa – 28.08.2019r. 

godz. 8:30-10:00 Rejestracja uczestników

godz.10:30 Rozpoczęcie losowania

godz 11;00 Zdjęcie pamiątkowe – rozjazd na stanowiska.

godz.13:00 – Rozpoczęcie sondowania

godz.15:00 – Rozpoczęcie łowienia

 

Czwartek – Sobota – 28-31.08.2019r.

godz: 10:00-14;00 –  Obchód sędziowski

 

Niedziela – 1.09.2019r.

godz. 10:00 – Zakończenie łowienia

godz. 12.00 /13.00 – Rozdanie nagród – Zakończenie zawodów.

 

NAGRODY:

Nagrody przyznawane będą za I,II,III miejsce oraz  największą rybę.

I miejsce  – 5-dniowa zasiadka dla 2 osób na łowisku Katlov w Czechach , oraz tytuł Mistrza Polski Juniorów w wędkarstwie karpiowym
II miejsce –  drużyna z sumaryczną wagą trzech największych ryb otrzyma nagrody rzeczowe od sponsorów
III miejsce-  drużyna z sumaryczną wagą trzech największych ryb otrzyma nagrody rzeczowe od sponsorów
Big Fish- Łowca Big Fisha otrzyma nagrody rzeczowe od sponsorów

Uwaga!
Nagrodę główną, czyli start w międzynarodowych zawodach karpiowych dla juniorów- European Carp Championship for Juniors 2020 zdobędzie drużyna z sumaryczną wagą trzech największych ryb i spełniająca warunki uczestnictwa w  ECCH for Juniors 2020. Są to osoby urodzone w przedziale: 30.05.2001r. –  30.05.2006r.

 

CENNIK:

400zł / para
Dodatkowy zawodnik (Team Runner) – brak opłaty
Wpłaty:

Tytuł: Nazwiska zawodników lub nazwa teamu, MPJ 2019

Dane:
MDM NT Sp. z o.o.
ul Bestwińska 143
43-346 Bielsko Biała

PLN68 1090 1782 0000 0001 0875 6769

EURO: PL20 1090 1782 0000 0001 0875 6954
SWIFT: WBKPPLPP

Terminy wpłat:
1) 50%- 7 dni od potwierdzenia zgłoszenia drużyny (200zł)
2) 50%- najpóźniej 2 miesiące przed rozpoczęciem zawodów (200zł)

-Jeżeli drużyna zapisze się 30-60dni do rozpoczęcia zawodów musi wpłacić całość w ciągu 7 dni od potwierdzenia zgłoszenia drużyny.
-Jeżeli drużyna zapisze się 3-29dni do rozpoczęcia zawodów musi wpłacić całość w ciągu 3  dni roboczych od potwierdzenia zgłoszenia drużyny.
Niespełnienie, któryś z w/w warunków skutkuje usunięciem drużyny z listy startowej.

 

ZAPISY:

Aby zapisać drużynę na zawody należy wysłać maila na adres: zawody@easyfishing.pl

Tutuł: MPJ ,  nazwiska dwóch zawodników

W treści:

1) Nazwa Teamu (jeśli jest)
2) Imiona i Nazwiska zawodników + ewentualnego team runnera
3) Numer telefonu kapitana drużyny

 

 

REGULAMIN ZAWODÓW

 1. Organizatorem imprezy jest portal Easyfishing.pl , serwis rezerwujlowisko.pl,  oraz Łowisko Wygonin, którzy zastrzegają sobie możliwość dokonania zmian w regulaminie przed jak i w trakcie zawodów.
 2. Zawody odbywają się na żywej rybie zgodnie z zasadą “Catch and Relase”, czyli “Złów i Wypuść”. O wygranej decyduje suma wagi trzech złowionych ryb.
 3. Każda drużyna, która bierze udział w zawodach powinna składać się z co najmniej  dwóch osób.
 4. W ZAWODACH MOGĄ BRAĆ ZAWODNICY W WIEKU 13-21 LAT.
 5. ZAWODNICY URODZENI OD 30.05.2001r. DO 30.05.2006r MOGĄ WYGRAĆ WYJAZD NA EUROPEAN CARP CHEMPIONSHIP FOR JUNIORS 2020 ( taki przedział, ze względu na główną wygraną ZAWODY KATLOV JUNIOR CUP 2019). NAGRODA TA PRZYPADNIE DRUŻYNIE, KTÓRA ZŁOWI 3 NAJWIĘKSZE RYBY I PRZYNAJMNIEJ DWIE OSOBY Z DRUŻYNY URODZILY SIE W WYMIENIONYM TERMINIE.
 6. Drużyna, która posiada niepełnoletniego zawodnika w swoich szeregach musi korzystać z pomocy Opiekuna – pełnoletniego, którego obecność należy zgłosić przed rozpoczęciem zawodów, – opiekun może uczestniczyć w takich czynnościach jak: rozbijaniu obozowiska- namiotów oraz przygotowaniu ryb do ważenia, sesji fotograficznych i filmowania – co oznacza, iż opiekun nie może dotykać zanęt, przynęt, wędek itp. Jeśli w dniu rozpoczęcia zawodów jeden z zawodników ma skończone 18 lat, może wziąć za drugiego zawodnika (niepełnoletniego) odpowiedzialność.Każdy z opiekunów będzie musiał w dniu rejestracji zawodników podpisać oświadczenie przejęcia opieki nad daną osobą/osobami.Dopuszcza się pomoc jednego opiekuna na jednego niepełnoletniego zawodnika. Tj. w drużynie może być maksymalnie 2 opiekunów i 2 niepełnoletnich zawodników.
 7. Każda drużyna łowi na cztery wędki.
 8. W czasie trwania zawodów na stanowisku musi przebywać minimum jeden z zawodników. Jeżeli zawodnicy opuszczą stanowisko, zestawy muszą być wyciągnięte z wody. Umieszczanie zestawów w wodzie musi się odbywać w granicach swojego stanowiska.
 9. Holowanie ryb może odbywać się jedynie przez zawodników biorących udział w zawodach i może odbywać się tylko z brzegu. Jeśli ryba wpłynie w stanowisko innej drużyny i dotknie żyłek zestawów sąsiadów mają oni prawo złożyć protest (ale nie muszą). W razie uznania protestu przez sędziów, złowiona ryba nie zostanie uznana.
 10. Sondowanie, zanęcanie, ustawianie markerów, oraz holowanie ryb dozwolone jest tylko z brzegu.
 11. Zawodnicy są zobowiązani do posiadania kamizelek ratunkowych do przeprawy na stanowiska.
 12. Organizator zawodów zapewnia łodzie do przeprawy na stanowiska wyposażone w silniki spalinowe i elektryczne.
 13. Zabrania się używania żywych przynęt w jakiejkolwiek postaci.
 14. Zabrania się podczas trwania zawodów stosowania plecionki jako linki głównej.
 15. Zawodnicy mogą łowić tylko metodą włosową, zabrania się stosowania innych metod połowu.
 16. Holowaną rybę obowiązkowo należy podebrać podbierakiem – może tego dokonać tylko członek ekipy łowiącej na danym stanowisku.
 17. Do momentu nadejścia sędziów, ryba musi być przetrzymywana w worku karpiowym. W jednym worku może znajdować się tylko jedna ryba. Każdy karp oraz  amur musi zostać zgłoszony do sędziego poprzez wiadomość SMS. Numer do sędziego zostanie podany podczas losowania stanowisk.
 18. Klasyfikowane są ryby: karp i amur o wadzę minimum 5kg.
 19. Drużyna zobowiązana jest do posiadania obowiązkowo 4 worków karpiowych i maty karpiowej lub kołyski.
 20. Złowioną rybę należy zgłosić sędziom, którzy ważą rybę i wpisują na miejscu wynik w karcie startowej. Każdy wpis wymaga podpisu sędziego i zawodnika, który wyholował rybę. Ryba może być sfotografowana, a następnie ostrożnie wpuszczona do wody.
 21. Ryby zacięte przed końcowym sygnałem zawodów, muszą być wyholowane w trakcie 15min po sygnale, aby zostały uznane i zaliczone do klasyfikacji.
 22. Każda drużyna zobowiązana jest do posiadania środka dezynfekującego rany ryb i każdorazowego stosowania go, po wyholowaniu ryby celem odkażenia rany.
 23. Zabrania się podczas trwania zawodów poruszania samochodam. Opuszczanie terenu zawodów może odbywać się jedynie za zgodą sędziów.
 24. Na łowisku jest całkowity zakaz rozpalania ognisk oraz obowiązuje strefa ciszy. Głośne zachowanie i przeszkadzanie innym zawodnikom oraz przywłaszczanie jakichkolwiek rzeczy będzie skutkowała wykluczeniem z zawodów i dożywotnim zakazem wstępu na łowisko.
 25. Organizatorzy proszą o zachowanie ciszy oraz posprzątanie stanowiska po zawodach. Pozostawienie śmieci na stanowisku będzie skutkować zakazem wstępu na wszystkie zawody odbywające się na Łowisku Karpiowym Wygonin. 
 26. Organizator nie ponosi odpowiedzialności za straty w sprzęcie i wyposażeniu zawodników, straty materialne dokonane przez uczestników, a także za wszelkie wypadki losowe.
 27. Wszelkie pozostałe informacje i zasady rywalizacji zostaną przekazane startującym na miejscu przez Organizatora.
 28. Skład Komisji Sędziowskiej Zawodów, zostanie przedstawiony w dniu rozpoczęcia zawodów na odprawie startowej.
 29. Zasady klasyfikacji związanej z ustaleniem punktowanych miejsc w zawodach zostaną przedstawione w dniu rozpoczęcia zawodów na odprawie startowej.
 30. Wszelkie sytuacje sporne po uprzednim zgłoszeniu, rozstrzygają sędziowie, a podjęta przez nich decyzja jest ostateczna.
 31. Akceptacja regulaminu jest jednoznaczna z wyrażeniem zgody na przetwarzanie zdjęć z zawodów przez Organizatora oraz Patronów Medialnych i Sponsorów.
 32. Organizatorzy zastrzegają sobie możliwość dokonania kontroli bagażu i samochodów zawodników w stosunku co do których istnieje uzasadnione podejrzenie złamania regulaminu zawodów. Zawodnicy ci muszą umożliwić wykonanie tej czynności. W razie potwierdzenia tych przypuszczeń dana ekipa zostaje niezwłocznie zdyskwalifikowana i wydalona z zawodów bez zwrotu poniesionych kosztów.
 33. Podczas zawodów przepisy Łowiska Wygonin są w pełni obowiązujące, z wyjatkiem zmian wynikająych z powyższego regulaminu.