SPOŁECZNOŚĆ

Zamknij
Podstawowe informacje
*
*
Siła hasła
Szczegóły profilu
Upload a profile picture
Take Photo
Upload photo
Take Photo
Upload photo
Take Photo
Profile społecznościowe

Pomorska Potyczka z Adder Carp – MIŁOSZEWO

Wczytuję mapę...

Data/Czas
Date(s) - 19/09/2018 - 23/09/2018
10:00 - 12:00

Lokalizacja
Łowisko Miłoszewo

Kategorie


Regulamin zawodów „Pomorska Potyczka z ADDER CARP”

 1. Zawody rozegrane zostaną nad Jeziorem Miłoszewskim w dniach 19-23.09.2018 roku.
 2. W zawodach wezmą udział 24 drużyny dwuosobowe. Każda drużyna łowi na 4 wędki. Wpisowe wynosi 1000 zł od drużyny. Prosimy o zgłoszenia na adres email : achetkowski@adder.pl. Szczegóły odnośnie imprezy pod nr Tel 605101180

W tytule zgłoszenia należy wpisać:

Pomorska Potyczka z Adder Carp, w treści imiona i nazwiska członków drużyny wraz z numerem kontaktowym do kapitana po czym w wiadomości zwrotnej otrzymują państwo dane do przelewu.

 1. O udziale w zawodach decyduje kolejność zgłoszeń emailowych oraz wywiązanie się z terminów wpłat. Pierwsza wpłata w kwocie 500 zł (lub całość opłaty startowej )należy wpłacić maksymalnie do 30 dni. po otrzymaniu od organizatora danych do przelewu – reszta kwoty do 31.05.2016. Organizator przewiduje mozliwość rezygnacji z udziału w zawodach wraz ze zwrotem wpisowego po wcześniejszym mailowym i telefonicznym zgłoszeniu do dnia 10,.07.2017.Po tym terminie startowe nie będzie zwracane. W czasie trwania zawodów obowiązuje regulamin:

3.a – dopuszcza się uczestnictwo TEAM RUNNERA na pełnych prawach zawodnika – opłata dodatkowa 250zł.

 1. Organizator zawodów ubiega sie o status potrójnej eliminacji do PCM 2019 Odpowiednia informacja ukaże sie po decyzji zarządu federacji o ilości przyznanych eliminacji .
 2. Stanowiska zostaną podzielone na 3 sektory po 8 drużyn. Zwycięzcy sektorów zajmują pierwsze 3 miejsca w zawodach uzyskując automatycznie pawo startu na Mistrzostwach Polski w Wędkarstwie Karpiowym w roku 2019 .
 3. Przewidywane nagrody w kategoriach:

Największa ryba / największy karp pełnołuski/ najmniejsza ryba zawodów /pierwsza ryba zawodów/nagrody za pierwszą rybę w sektore A, drugą w sektorze B, trzecią w sektorze C.Każda z drużyn zostanie obdarowana start pakiem składającym się z produktów wędkarskich od naszych sponsorów o wartości około 200 zł .Pierwsze trzy teamy wygrywające zawody( zwycięzcy sektorów )otrzymają puchary lub medale okolic

 

znościowe.Nagrody rzeczowe dla drużyn z drugich miejsc. Dodatkowo rozlosujemy trzy nagrody rzeczowe dla uczestników którzy nie złowią ryb .Nagroda specjalna dla łowców 13 karpia zawodów z okazji 13-tych urodzin firmy  Adder Carp

 1. O zwycięstwie decyduje łączna waga złowionych ryb. W przypadku identycznej wagi decydować będzie największa ryba , a w przypadku identycznej wagi największej ryby, ilość złowionych ryb.
 2. Do klasyfikacji zaliczają się karpie i amury powyżej 2 kg.
 3. Zbiórka zawodników, rejestracja drużyn odbędzie się w dniu 19.09.2018 od godziny 10.00 na polanie przy stanowisku nr 1 . Rozdanie start paków oraz losowanie stanowisk odbędzie się o godz.11.00. Po losowaniu drużyny rozjada się na stanowiska i rozpoczną przygotowanie do zawodów.

10.Jeżeli drużyna nie posiada modelu RC może przez cały czas trwania zawodów stosować rzutowe techniki łowienia i nęcenia z tym że grube nęcenie dozwolone jest tylko w określonych strefach czasowych.

 

11 Zaraz po losowaniu drużyny  rozjeżdżają się na stanowiska i przygotowują do zawodów .W trakcie przygotowań wolno używać łodzi i pontonów w celu gruntowania ,markerowania i nęcenia łowiska .Organizator zezwala na jednorazowe wywiezienie zestawów w tym czasie Zestawy wolno zarzucać lub wywieźć za pomocą środków pływających od godz. 15.00 , środki pływające muszą spłynąć z wody do godz. 16.00..Osoby korzystające z łodzi i pontonów zobowiązane są KATEGORYCZNIE do używania kamizelek ratunkowych-asekuracyjnych .Złamanie zasad bezpieczeństwa będzie karane dyskwalifikacją w zawodach.

Wywożenie zestawów może się odbywać maksymalnie na odległości do 150 m. w obrębie swojego stanowiska ,lub mniejszej jesli przeszkadza to innym uczestnikom.Wszelkie konflikty rozstrzyga sędzia-organizator .

 1. Organizator wyznacza godziny umożliwiające nęcenie z brzegu w sposób następujący :

1 dzień zawodów – środa 19.09.2018-wolno nęcić zarówno ze środków pływających jak i z brzegu od momentu wejścia na wylosowane stanowiska do godz.16.00 .(zestawy zarzucamy wywozimy od godz. 15.00)

2 dzień zawodów – czwartek 20.09.2018 – wolno nęcić z brzegu   w godzinach  9.00-10.30 oraz 16.00-17.30 .

3 dzień zawodów- piątek 21.09.2018– identycznie jak dzień 2

4 dzień zawodów sobota 22.09.2018– identycznie jak dzień 3

5 dzień zawodów niedziela 23.09.2018 – zakaz nęcenia ,zdjęcie markerów z wody zezwolone po godz.10.00 po zakończeniu zawodów .

 1. Zawody mają charakter łączenia metod połowu Karpi .Pierwsze 2 doby (19.09.2018 od godz. 15.00 do 21.09.2018(piątek) do godz. 10.30 wolno używac modeli RC .

Od 21.09.2018 (piątek)od godz. 10.30 do zakończenia zawodów wolno nęcić i umieszczać zestawy w łowisku tylko z brzegu technikami rzutowymi . Głośne nęcenie typu spomb/rakieta/pet itp. może się odbywać tylko w wyznaczonych strefach czasowych .Lekkie nęcenie np.kobra ,łyżka na krótkiej rączce przez cała dobę .

 1. Wędkowanie rozpoczyna się w środę o godzinie 15.00 a kończy w niedzielę o godz. 10.00. Nagrody zostaną wręczone o godz. 11.00 na polanie przy stanowisku nr 1 .
 2. Ważenie złowionych ryb odbywać się będzie codziennie w czasie trwania zawodów w godzinach 9.00 – 11.00, oraz 16.00 – 19.00 i w razie konieczności ( w przypadku dużych okazow lub dużych ilości ryb na stanowisku) na bieżąco.
 3. Dozwolone jest łowienie wyłącznie metodą włosową maksymalnie na 4 wędki na drużynę.
 4. Dozwolone jest ustawienie maksymalnie dwóch markerów w łowisku dla teamu.
 5. Zabrania sie stosowania przynęt zwierzęcych.
 6. W przypadku holu ryby która wpłynie w stanowisko sąsiedniej drużyny a ta nie zgłosi protestu ryba zostaje zaliczona do klasyfikacji.
 7. Po zajęciu stanowisk zabrania się poruszania samochodami wokół łowiska, oraz rozpalania ognisk a także spożywania alkoholu. Uprasza się o nieblokowanie drogi objazdowej wokół łowiska.
 8. Organizatorzy i właściciel łowiska proszą o zachowanie ciszy oraz porządku na stanowiskach w trakcie jak i po zawodach. (organizatorzy zaopatrzą uczestników w worki na śmieci, które uczestnicy zabierają ze sobą po zakończeniu łowienia)
 9. Do czasu dotarcia sędziego z wagą, ryby muszą być przetrzymywane w workach karpiowych po jednej sztuce w worku. W zawiązku z możliwością złowienia wielu karpi radzimy zabrać ze sobą większą ilość worków. Worki z rybami należy zanurzać na głębokości nie mniejszej jak 70cm.
 10. Obowiązuje konieczność posiadania podbieraka karpiowego o wymiarach nie mniejszych jak 1,00 x 0,80 metra, maty karpiowej, oraz środka dezynfekującego rany ryb. Sędziowie dokonają sprawdzenia podczas ważenia.
 11. Sędziowie weryfikują stosowanie się do regulaminu zawodów, a w razie jego naruszenia mają prawo do zastosowania upomnienia / nagany i dyskwalifikacji drużyny bez prawa zwrotu opłaty startowej. Drużyna ukarana ma prawo do odwołania się od nałożonej kary w trakcie trwania zawodów. Ostateczną decyzje w sprawie odwołania od kary podejmuje organizator.
 12. Organizator nie ponosi odpowiedzialności za straty w sprzęcie i wyposażeniu zawodników wynikające z jakichkolwiek przyczyn.
 13. Wszelkie spory rozstrzyga organizator oraz sędziowie. W przypadku niekorzystnych warunków atmosferycznych organizator ma prawo przerwać zawody. Organizator zastrzega sobie prawo do zmiany regulaminu (nanoszenia poprawek) do czasu rozpoczęcia zawodów.