SPOŁECZNOŚĆ

[userpro template=register]

POMORSKA POTYCZKA Z ADDER CARP – JEZIORO MIŁOSZEWSKIE 21-25.10.2020

Wczytuję mapę...

Data/Czas
Date(s) - 21/10/2020 - 25/10/2020
09:00 - 12:00

Lokalizacja
Łowisko Miłoszewo

Kategorie


WOLNE MIEJSCE !!!!!!!

Zawody rozegrane zostaną nad Jeziorem Miłoszewskim w dniach 21-25.10.2020

W zawodach wezmą udział 24 drużyny dwuosobowe. Każda drużyna łowi na 4 wędki. Wpisowe wynosi 1200 zł od drużyny. Prosimy o zgłoszenia na adres email : achetkowski@adder.pl. Szczegóły odnośnie imprezy pod nr Tel 605101180

W tytule zgłoszenia należy wpisać:

Pomorska Potyczka z Adder Carp, w treści imiona i nazwiska członków drużyny wraz z numerem kontaktowym do kapitana po czym w wiadomości zwrotnej otrzymują państwo dane do przelewu.

O udziale w zawodach decyduje kolejność zgłoszeń oraz wywiązanie się z terminów wpłat. Opłatę startowa należy uiścić na wskazany przez organizatora rachunek bankowy do dnia 15.07.2020Organizator przewiduje możliwość rezygnacji z udziału w zawodach wraz ze zwrotem wpisowego po wcześniejszym mailowym i telefonicznym zgłoszeniu do dnia 01,.09.2020.Po tym terminie startowe nie będzie zwracane.

Regulamin zawodów „Pomorska Potyczka z ADDER CARP”

 

3.a – dopuszcza się uczestnictwo TEAM RUNNERA na pełnych prawach zawodnika – opłata dodatkowa 250zł.

3.b –w sytuacji w której drużyna trzy osobowa zajmie miejsce w zawodach premiowane eliminacją PCM 2020 prawo startu w tych zawodach otrzymują zawodnicy a nie team runner.

Organizator zawodów ubiega się o status eliminacji do PCM 2021 Odpowiednia informacja ukaże się po decyzji zarządu federacji o przyznaniu eliminacji.

Stanowiska zostaną podzielone na 3 sektory po 8 drużyn. Zwycięzcy sektorów zajmują pierwsze 3 miejsca w zawodach. Prawo startu w PCM 2021 uzyskuje zwycięzca sektora z największa wagą złowionych ryb.

6.Przewidywane nagrody w kategoriach:

Największa ryba / największy karp pełnołuski/ najmniejsza ryba zawodów /nagrody za pierwszą rybę w sektore A, drugą w sektorze B, trzecią w sektorze C. Każda z drużyn zostanie obdarowana start pakiem składającym się z produktów wędkarskich od naszych sponsorów o wartości około 200 zł .Pierwsze trzy teamy wygrywające zawody( zwycięzcy sektorów ) medale okolicznościowe .Nagrody rzeczowe dla drużyn z drugich miejsc. Dodatkowo rozlosujemy pięć nagród rzeczowych dla uczestników którzy nie złowią ryb .Nagroda specjalna dla łowców 15 karpia zawodów z okazji 15-tych urodzin firmy AdderCarp

O zwycięstwie decyduje łączna waga złowionych ryb. W przypadku identycznej wagi decydować będzie największa ryba , a w przypadku identycznej wagi największej ryby, ilość złowionych ryb.

7a.Zgodnie z regulaminem PFWK w finale PCM mogą brać udział wyłącznie zawodnicy z obywatelstwem Polskim ,w związku z tym w sytuacji w której eliminację zdobędzie drużyna nieuprawniona do startu w finale, prawo startu  przechodzi na drużynę zajmująca kolejne miejsce .W ramach rekompensaty drużyna nieuprawniona otrzyma prawo startu w kolejnych zawodach Pomorskiej Potyczki z AdderCarp lub równowartość wpisowego do startu w PCM .

8.Do klasyfikacji zaliczają się karpie  powyżej 3 kg.

9.Zbiórka zawodników, rejestracja drużyn odbędzie się w dniu 21.10.2020 od godziny 9.00  na polanie przy stanowisku nr 30. Rozdanie start paków oraz losowanie stanowisk odbędzie się o godz.10.00.Po losowaniu drużyny rozjada się na stanowiska i rozpoczną przygotowanie do zawodów.

10.Jeżeli drużyna nie posiada modelu RC może przez cały czas trwania zawodów stosować rzutowe techniki łowienia i nęcenia z tym że grube nęcenie dozwolone jest tylko w określonych strefach czasowych.

11 Zaraz po losowaniu drużyny  rozjeżdżają się na stanowiska i przygotowują do zawodów .W trakcie przygotowań wolno używać łodzi i pontonów w celu gruntowania , markerowania i nęcenia łowiska .Organizator zezwala na jednorazowe wywiezienie zestawów w tym czasie Zestawy wolno zarzucać lub wywieźć za pomocą środków pływających od godz. 15.00 , środki pływające muszą spłynąć z wody do godz. 16.00..Osoby korzystające z łodzi i pontonów zobowiązane są KATEGORYCZNIE do używania kamizelek ratunkowych-asekuracyjnych .Złamanie zasad bezpieczeństwa będzie karane dyskwalifikacją w zawodach.

Wywożenie zestawów może się odbywać maksymalnie na odległości do 150 m. w obrębie swojego stanowiska ,lub mniejszej jeśli przeszkadza to innym uczestnikom. Wszelkie konflikty rozstrzyga sędzia-organizator .

Organizator wyznacza godziny umożliwiające nęcenie z brzegu w sposób następujący :

1 dzień zawodów-środa 21.10.2020-wolno nęcić zarówno ze środków pływających jak i z brzegu od momentu wejścia na wylosowane stanowiska do godz.16.00 .(zestawy zarzucamy wywozimy od godz. 15.00)

2 dzień zawodów-czwartek 22.10.2020 –wolno nęcić z brzegu  w godzinach  12-16.30.

3 dzień zawodów-piątek23.10.2020–identycznie jak dzień 2

4 dzień zawodów sobota24.10.2020-identycznie jak dzień 3

5 dzień zawodów niedziela 25.10.2020 – zakaz nęcenia ,zdjęcie markerów z wody zezwolone po godz.10.00 po zakończeniu zawodów .

Zawody mają charakter łączenia metod połowu Karpi .Dozwolone są zarówno techniki rzutowe w czasie trwania zawodów  jaki i używanie modeli zdalnie sterowanych.

Głośne nęcenie typu spider/spomb/rakieta/pet itp. może się odbywać tylko w wyznaczonych strefach czasowych .Lekkie nęcenie np.kobra ,łyżka na krótkiej rączce przez cała dobę .

Wędkowanie rozpoczyna się w środę o godzinie 15.00 a kończy w niedzielę o godz. 10.00. Nagrody zostaną wręczone o godz. 12.00 na polanie przy stanowisku nr 30 .

15.Ważenie złowionych ryb odbywać się będzie codziennie w czasie trwania zawodów w godzinach 9.00 – 13.00 i w razie konieczności ( w przypadku dużych okazów lub dużych ilości ryb na stanowisku) na bieżąco.

Dozwolone jest łowienie wyłącznie metodą włosową maksymalnie na 4 wędki na drużynę.

17.Dozwolone jest ustawienie maksymalnie dwóch markerów w łowisku dla teamu.

Zabrania sie stosowania przynęt zwierzęcych.

W przypadku holu ryby która wpłynie w stanowisko sąsiedniej drużyny a ta nie zgłosi protestu ryba zostaje zaliczona do klasyfikacji.

Po zajęciu stanowisk zabrania się poruszania samochodami wokół łowiska, oraz rozpalania ognisk a także spożywania alkoholu. Uprasza się o nieblokowanie drogi objazdowej wokół łowiska.

Organizatorzy i właściciel łowiska proszą o zachowanie ciszy oraz porządku na stanowiskach w trakcie jak i po zawodach.(organizatorzy zaopatrzą uczestników w worki na śmieci, które uczestnicy zabierają ze sobą po zakończeniu łowienia)

Do czasu dotarcia sędziego z wagą, ryby muszą być przetrzymywane w workach karpiowych po jednej sztuce w worku. W zawiązku z możliwością złowienia wielu karpi radzimy zabrać ze sobą większą ilość worków. Worki z rybami należy zanurzać na głębokości nie mniejszej jak 70cm.

Obowiązuje konieczność posiadania podbieraka karpiowego wymiarach nie mniejszych jak 1,00 x 0,80 metra, maty karpiowej, oraz środka dezynfekującego rany ryb. Sędziowie dokonają sprawdzenia podczas ważenia.

Sędziowie weryfikują stosowanie się do regulaminu zawodów, a w razie jego naruszenia mają prawo do zastosowania upomnienia /nagany i dyskwalifikacji drużyny bez prawa zwrotu opłaty startowej. Drużyna ukarana ma prawo do odwołania się od nałożonej kary w trakcie trwania zawodów. Ostateczną decyzje w sprawie odwołania od kary podejmuje organizator.

Organizator nie ponosi odpowiedzialności za straty w sprzęcie i wyposażeniu zawodników wynikające z jakichkolwiek przyczyn.

26.Wszelkie spory rozstrzyga organizator oraz sędziowie. W przypadku niekorzystnych warunków atmosferycznych organizator ma prawo przerwać zawody. Organizator zastrzega sobie prawo do zmiany regulaminu (nanoszenia poprawek)do czasu rozpoczęcia zawodów.

LINK DO GALERII 2019 

 

Lista startowa 

1.   Robert Laszczyński  – Wojciech Osiński

2.   Krzysztof Sabinasz – Leszek Weyna

3.   Ania Błachowiak – Hubert Rachwał

4.   Sebastian Rola  – Jakub Szymański

5.   Jarząbek Bartosz – Baczyński Hubert

6.   Paweł Opanowicz – Bartosz Wisniewski

7.   Krzysztof Tomaszewski – Jarosław Kudak

8.   Marek Potyrała – Krzysiek Lewicki

9.   Jacek Koput – Zbigniew Koput

10. Błażej Borkowski – Grzegorz Kubacki

11. Nowakowski Marcin – Tomasz Szczepański

12. ZoranRadiković Sebastian Gołeczko Piotr Gołeczko

13. Patryk Turowski – Anita Sumisławska

14. Grzegorz Henczel – Cezary Kulczyk-Zagrodzki

15. Grzegorz Guba – Mariusz Łażewski

16.  Piotr Kurowski – Krzysztof Kucharczyk

17. Wojtek Siniłło +1

18. Michael Muller – Jurgen Petereit

19. Tino Baumecker – RonnyBarknecht

20.  Szczęsny Łukasz –  Szczęsny Marek

21. Maciej Podlaski – Piotr Pilarczyk

22. Marcin Kownacki –  Artur  Lipiec

23. Mateusz Sadowski –  Łukasz Oleksiak

24 – MIEJSCE DLA CIEBIE