SPOŁECZNOŚĆ

[userpro template=register]

VI PUCHAR PORTALU CARPPASSION – DOBRO KLASZTORNE

Wczytuję mapę...

Data/Czas
Date(s) - 22/05/2019 - 26/05/2019
10:00

Lokalizacja
Łowisko Dobro Klasztorne

Kategorie


Redakcja portalu Carppassion zaprasza na kolejną, VI odsłonę Pucharu Portalu Carppassion  


BRAK WOLNYCH MIEJSC !!!!!!!!!!!!!!!!!

 

WALCZYMY O 2 KWALIFIKACJE DO FINAŁU MISTRZOSTW POLSKI – PCM 2019, oraz nagrodę dla TEAMU za BIG FISHA
NAGRODA DODATKOWA – nieodpłatny udział  w Pucharze 2020 – dla zwycięzcy międzysektorowego

 

Po przydzieleniu miejsca przez administratora i informacji prywatnej – zgłaszamy się emailowo : daniel.kruszyna@carppassion.eu

 

W tytule zgłoszenia należy wpisać:

————————-
VI Puchar Portalu Carppassion, w treści imiona i nazwiska członków drużyny wraz z numerem tel. do kapitana po czym w wiadomości zwrotnej, w ciągu kilku dni wyślemy dane do przelewu. Koszt uczestnictwa wynosi 800zł z zachowaniem II KWALIFIKACJI DO FINAŁU PCM2019 – szanując decyzję użytkowników biorących udział w ankiecie. 

————————-

 

Oczywiście podtrzymujemy tradycję z poprzednich lat i tak jak w poprzednich latach zapraszamy nieodpłatnie do udziału ubiegłorocznych zwycięzców – Huberta Dopierałę i Andrzeja Meinholda, oraz zwycięzców konkursu prowadzonego podczas trwania imprezy Jarosława Kudaka i Stanisława Mroza 

 

 

REGULAMIN :

1. Zawody rozgrywane są metodą gruntową spożyciem czterech wędzisk na Team, z możliwością stosowania tak zwanego Zig Riga.

1a. Zawody są podwójną eliminacją PCM 2019 , przyznawaną za zwycięstwo w zawodach. Zwycięzcy imprezy otrzymują dodatkowo oraz udział w kolejnej edycji Pucharu.
UWAGA : W PRZYPADKU BRAKU ZŁOWIONEJ RYBY KWALIFIKACJA DO MP NIE ZOSTANIE PRZYZNANA

2. Organizator zastrzega sobie możliwość wprowadzenia kilku kategorii nagród dodatkowych.

3. Łowisko podzielone zostanie na 2 sektory – o sposobie podziału uczestnicy poinformowani zostaną podczas rozpoczęcia imprezy.

4. O zdobyciu miejsca punktowanego KWALIFIKACJĄ PCM2019 decyduje łączna waga 3 największych ryb w sektorze.
4.a O możliwości bezpłatnego startu w 2019 roku decyduje zwycięstwo w klasyfikacji MIĘDZYSEKTOROWEJ.

5.W przypadku identycznej wagi decydować będzie największa ryba , a w przypadku identycznej wagi największej ryby, czas zgłoszenia pierwszej ryby. Do klasyfikacji zaliczają się WYŁĄCZNIE KARPIE.

Do klasyfikacji nie wymagane jest przedstawienie 3 ryb wagowych, a istotna jest wyłącznie waga maxymalnie 3,2 lub 1 największej ryby/ryb.

4a. ORGANIZATOR WPROWADZA TOWARZYSKĄ KATEGORIĘ BIG GRASS CARP (amur). Weryfikacja odbywać będzie się w sposób lojalnościowy potwierdzony zdjęciem ryby WRAZ Z PRZYŁOŻONĄ MIARĄ, dodatkowo kwitowany potwierdzeniem jednego z sąsiadów. Każdy z uczestników chcących brać udział w tej kategorii powinien posiadać miarę. ZA ZWYCIĘSTWO W TEJ KATEGORII PRZEWIDZIANA JEST WYŁĄCZNIE STATUETKA. W przypadku podobnego rozmiaru ryby decyduje kolejność złowienia.

REGULAMIN ŁOWISKA – w kwestiach nienormowanych regulaminem zawodów – najważniejsze punkty z regulaminu łowiska:

Łowiącego obowiązuje zakaz palenia ognisk oraz zakaz kąpieli.
Wędkarz musi posiadać środek odkażający do ryb.
Na łowisku obowiązuje utrzymanie porządku i czystości.
Zalecamy stosowanie haków bezzadziorowych.
Zabrania się używania plecionki jako linki głównej”

ORGANIZACYJNIE

1. Zbiórka zawodników, rejestracja drużyn \ odbędzie się w dniu 22.05.2019 od godziny 10.00 na polanie w okolicach stanowiska nr 15 . Losowanie stanowisk odbędzie się ok godz. 11.00. Po losowaniu drużyny rozjadą się na stanowiska i rozpoczną przygotowania do zawodów.

DOJAZD do miejsca rozpoczęcia imprezy

2. ZAWODY MAJĄ CHARAKTER RZUTOWY, bez możliwości używania modeli zdalnych

3. Organizator wyznacza godziny umożliwiające nęcenie i markerowanie łowiska z brzegu w sposób następujący :

1 dzień zawodów – środa 22.05.2019 – wolno nęcić i markerować łowisko od momentu wejścia na wylosowane stanowiska do godz. 16.00

2 – 4 dzień zawodów (23-25.05) nęcenie rzutowe wyłącznie w godzinach wyznaczonych tj. 10:00 – 11:00 oraz 18:00 -19:00

5 dzień zawodów poranek (26.05) zakaz nęcenia

Organizator dopuszcza stosowanie do nęcenia poza oknami dedykowanymi nęceniu za pomocą wędzisk, tzw. kobry, oraz łyżek zanętowych na sztycy bez możliwości nęcenia KULAMI ZANĘTOWYMI – dopuszczalne sypanie kulek proteinowych oraz ziaren w zgodzie z regulaminem łowiska).

13. Łowienie rozpoczyna się 22.05.2019 o godzinie 16.00 a zakończenie wędkowania 26.06.2019 o godz. 9.00. Kwalifikacje zostaną wręczone 26.05.2019 o godz. 11.00 na polanie przy stanowisku nr 15 ( WJAZD NA ŁOWISKO).
13a. Ryby holujemy maxymalnie do 9:30 dnia 26.05.2019

14. Ważenie złowionych ryb odbywać się będzie codziennie w czasie trwania zawodów w godzinach 8.00 – 10.00, oraz 17.00 – 20.00 i w razie konieczności ( w przypadku oceny zawodnika , iż stan ryby tego wymaga lub dużych ilości ryb na stanowisku) na bieżąco.

15. Dozwolone jest łowienie wyłącznie metodą włosową.

16. Dozwolone jest używanie dwóch markerów, wyłącznie “spławikowych” na Ekipę .

17. Zabrania się stosowania przynęt zwierzęcych.

18. W przypadku holu ryby która wpłynie w stanowisko sąsiedniej drużyny, a ta nie zgłosi protestu ryba zostaje zaliczona do klasyfikacji.

19. Po zajęciu stanowisk zabrania się poruszania samochodami wokół łowiska oraz rozpalania ognisk. Uprasza się o nie blokowanie drogi dojazdowej do stanowisk.

20. Organizatorzy i gospodarze łowiska proszą o zachowanie ciszy oraz porządku na stanowiskach w trakcie jak i po zawodach. (organizatorzy zaopatrzą uczestników w worki na śmieci, które uczestnicy zostawiają przy stanowiskach po zakończeniu łowienia)

21. Do czasu dotarcia sędziego z wagą, ryby muszą być przetrzymywane w workach karpiowych po jednej sztuce w worku. Worki z rybami należy zanurzać w miarę możliwości jak najgłębiej, wyjątek stanowią worki pływające na sztywnych ramionach.

22. Obowiązuje konieczność posiadania dużego podbieraka karpiowego, maty karpiowej, oraz środka dezynfekującego rany ryb. Sędziowie dokonają sprawdzenia w/w ekwipunku podczas wizyt na stanowiskach.

23. Sędziowie weryfikują stosowanie się do regulaminu zawodów, a w razie jego naruszenia mają prawo do zastosowania upomnienia / nagany i dyskwalifikacji drużyny bez prawa zwrotu opłaty startowej. Drużyna ukarana ma prawo do odwołania od nałożonej kary w trakcie i wyłącznie w czasie trwania zawodów. Ostateczną decyzje w sprawie odwołania od kary podejmuje organizator.

24. Organizator nie ponosi odpowiedzialności za straty w sprzęcie i wyposażeniu zawodników wynikające z jakichkolwiek przyczyn losowych.

25. Wszelkie spory rozstrzyga organizator oraz sędziowie. W przypadku niekorzystnych warunków atmosferycznych organizator ma prawo przerwać zawody. Organizator zastrzega sobie prawo do zmiany regulaminu (nanoszenia poprawek) do czasu rozpoczęcia zawodów.

26. Zawodnicy podpisują oświadczenie o zgodzie na użycie wizerunku w fotorelacji oraz ew. materiale VIDEO

 

red.nacz. portalu
CARPPASSION
Daniel Kruszyna