SPOŁECZNOŚĆ

[userpro template=register]

XIII Meeting Carp Team Luboń – dla Drużyny Szpiku

W dniach 23-27 maja 2018 r. na łowisku Głębokie w miejscowości Dobino koło Wałcza odbył się XIII Meeting Carp Team Luboń. Była to rywalizacja odmienna niż wszystkie poprzednie. Tym razem oprócz zmagań nad wodą, celem priorytetowym była pomoc dzieciom na oddziałach onkologicznych w jednym z poznańskich szpitali.

 

Przyjęta nazwa zawodów to – KARPIARZE DLA DRUŻYNY SZPIKU. Dzięki pomocy wspaniałych ludzi takich jak Wójt Gminy Wałcz, Sołtys Dobina, Koło gospodyń, właściciel i opiekuni łowiska udało nam się osiągnąć cel zawodów. Wspomnieć należy również o sponsorach zawodów dzięki którym każdy z zawodników otrzymał nagrodę i pamiątkowy medal, ponieważ to zawodnicy byli bohaterami tego pojedynku wpisując w swój kalendarz akurat zawody charytatywne.

Przez 4 doby karpiarze zmagali się z palącym słońcem, deszczem i burzami, i pomimo tego że karpie za bardzo nie chciały współpracować atmosfera i humory zawodników dopisywały. Podczas zawodów złowionych zostało 5 ryb. 2 amury i 3 karpie, ale jak wspomniano był to cel drugorzędny. Cel priorytetowy został zrealizowany na wysokim poziomie. Udało się zebrać ponad 7 tyś zł a w miejscowości Dobino która liczy nieco ponad 450 mieszkańców padł rekord. Do bazy danych potencjalnych dawców szpiku w ciągu niecałych trzech godzin, w czasie ceremonii wręczania nagród zapisało się aż 21 osób !!!.

 

 

Wielkie ukłony należą się również chłopakom z 1 Kaliskiej Załogi Karpiowej oraz Elegance Carp Konin, dzięki ich tytanicznej pracy, wielkim zaangażowaniu i wsparciu, zawody mogły mieć tak wspaniałą oprawę.

Ogromne podziękowania dla wolontariuszy DRUŻYNY SZPIKU za serce i wykonaną pracę podczas niedzielnej akcji rejestracji potencjalnych dawców szpiku jak również opieki nad dziećmi w czasie specjalnie przygotowanych dla nich zabaw i konkursów. Podziękowania dla klubów motocyklowych KTM HUSARIA PIŁA oraz RIDERS WAŁCZ którzy zaszczycili nas swoją obecnością i sprawili wiele radości dzieciakom.

 


Wyniki zawodów:

1 miejsce  Damian Świdroń, Karolina Ptak

2 miejsce  Mariusz Pietraszkiewicz, Przemysław Warzybok

3 miejsce Damian Radomski, Wojciech Ratajczyk

Big Fish   Damian Świdroń

Small Fish Damian Świdroń

Pierwsza ryba zawodów  Damian Radomski

 

 

 

 

 

Serdeczne podziękowania dla wszystkich sponsorów którzy wsparli zawody, dzięki Wam moi drodzy, zaoszczędziliśmy pieniądze które przekazane zostaną Fundacji Anny Wierskiej „Dar Szpiku”.