SPOŁECZNOŚĆ

[userpro template=register]

Pomorska Potyczka z AdderCarp – j.Wandzińskie 22-25.07.2021

Nowa woda , nowe nadzieje , nowe otwarcie dla wszystkich zawodników. Tak właśnie myśleli zawodnicy jak i organizatory zawodów które odbyły się na J.Wandzińskim w dniach 22-25.07.201. Pomorska Potyczka z Adder Carp to impreza znana od kilku lat, lecz po raz pierwszy miała się odbyć na przepięknej kaszubskiej wodzie pod Człuchowem. Szesnaście drużyn, dwa sektory i podwójny PCM gwarantowały sprawiedliwą i sportową rywalizację o godny laur.

Start imprezy ja co roku z uśmiechami na ustach i nutką adrenaliny przy losowaniu. Szybki rozjazd na stanowiska i zestawy do wody. Zaczynamy o godzinie 15 a już po 40 min. zgłoszenie pierwszej ryby zawodów. Marta Stencel zgarnia nagrodę z tej kategorii i otwiera worek z rybami.


To co się działo przez kolejne 3 doby przerosło najśmielsze oczekiwania zarówno organizatorów jaki i samych zawodników. Łowi praktycznie każde stanowisko, zawodnicy zaliczają kolejne komplety w formule 3x big Fish, a inni podmieniają najmniejsze ryby. Chodząc po stanowiskach z wagą słyszymy pochwały na temat wody, ryb i ich waleczności oraz dobrze przygotowanych stanowisk. Rywalizacja toczy się do ostatniej chwili, a ekipa sędziowska kończy ważenie godzinę po zakończeniu zawodów.

 Zważonych ponad 70 ryb o łącznej wadze ponad 719 kg, na szesnaście ekip tylko jedna wyzerowała. To utwierdza wszystkich że wybór j.Wandzińskiego na arenę eliminacji był słuszny.

Z tego miejsca serdeczne podziękowania dla Człuchowskiego Klubu Karpiowego – opiekunów wody oraz dla zarządu PFWK za przychylenie do wniosku i przyznanie podwójnej PCM 2021 Gratulacje dla zwycięzców oraz nagrodzonych.

Do zobaczenia za rok …pozdrawiamy Ekipa Adder Carp